ترفند: شاید ندانید که چطور می‌شود عکس و ویدئوی از قبل ذخیره شده در گوشی‌تان را به بخش جدید داستان‌ها یا Stories اینستاگرام اضافه کنید

5

در همان نخستین روز اضافه شدن بخش جدید اینستاگرام یعنی بخش داستان‌ها یا stories این بخش را به شما معرفی کردم و در مورد کاربرد و احتمال موفقیت و استقبال از آن، تحلیل‌هایی خدمت شما ارائه کردم.

اما نگاهی به اکانت‌های اینستاگرام ایرانی نشان می‌دهد که این بخش هنوز به صورت جدی مورد استفاده قرار نگرفته است. این امر می‌تواند به خاطر ناآشنایی کاربران با آن و درک نکردن کاربردهای خوب آن باشد.

اما من یک دلیل دیگر عدم استقبال عمومی کاربران ایرانی را می‌توانم حدس بزنم:

در این بخش شما مجبورید عکس‌ها و ویدئوهایی که در ۲۴ ساعت اخیر گرفته‌اید را اضافه کنید و پیداست که بسیاری از ما به خاطر ذات یا شرایط ویژه ایرانی که ما را تا حدی درون‌گرا بار آورده است، اصلا دوست نداریم که دوستان و دنبال‌کنندگان ما، سر از مشغولیات و زندگی خصوصی ما دربیاورند.

اما همان طور که گفتیم از بخش داستان‌های اینستاگرام می‌شود، استفاده‌های خوبی هم کرد. مثلا من به عنوان یک وبلاگ‌نویس می‌توانم اسلایدشویی از پست‌های جدید خودم، در هر روز بسازم و به اختصار پست‌های جدید سایتم را معرفی کنم.

اما مشکل بزرگ در این راه این است:

ظاهرا ما مجبوریم عکس‌ها و ویدئوهایی که در همان لحظه با دوربین خودمان می‌گیریم را به بخش داستان‌ها اضافه کنیم. بنابراین عکس و اسکرین‌شات باکیفیت یا ویدئوهای کوتاه را نمی‌شود به راحتی اضافه کرد.

اما این طور نیست.

ترفندی که احتمالا هنوز خیلی‌ها متوجه‌اش نشده‌اند:

بعد از تپ کردن روی +

8-23-2016 5-45-06 PM

وقتی به جایی می‌رسید که باید عکس و ویدئو با دوربین گوشی بگیرید، به جای این کار، روی صفحه از اندکی از بالا به پایین سوایپ کنید:

8-23-2016 5-44-41 PM

با این کار کادری در قسمت بالای صفحه باز می‌شود که به شما اجازه می‌دهد، عکس‌ها و ویدئوهای ذخیره شده در ۲۴ ساعت اخیر را اضافه کنید!

8-23-2016 5-44-53 PM

توجه کنید که عکس‌های و ویدئوهایی که قبل از ۲۴ ساعت ذخیره شده باشند با ای ترفند قابل اضافه کردن نیستند. اگر هم خیلی نیاز به اضافه شدن عکس‌ها و ویدئوهای قدیمی‌تر داشته باشید، باید یک نسخه جدید آن را برای خودتان دوباره ذخیره کنید.

نکته دوم هم این است هر ویدئو در بخش داستان‌های اینستاگرام، تنها ۱۰ ثانیه می‌تواند طول داشته باشد و اگر ویدئویی طولانی‌تر از ۱۰ ثانیه باشد، خود سیستم اینستاگرام، آن را کوتاه می‌کند، بنابراین بهتر است از همان اول ویدئویی با این طول مدت بسازید و ویدئوهای طولانی‌تر را ویرایش کنید.


پی‌نوشت: با نگاه تازه‌ای دوباره اکانت اینستاگرام وبلاگ یک پزشک را به‌روز می‌کنم.

قطعا نیاز به کمک و راهنمایی شما برای بهتر شدن این اکانت دارم. گرچه این روزها، ترفندهای قدیمی ما وبلاگ‌نویس‌های نسل اول و دومی، در شبکه‌های اجتماعی پاسخ کمی می‌دهد. ما من با تأمل به این نتیجه رسیده‌ام که نمی‌توانم در شبکه‌های اجتماعی طور دیگری باشم و بهتر است، خودم باشم.

راهبرد تازه من در اینستاگرام این است: کوچک زیباست!

یعنی قلت دنبال‌کننده نباید باعث هراس آدم بشود. داشتن مخاطب هم‌داستان فکور به مراتب بهتر از داشتن اکانت‌هایی با ایکس کا دنبال‌کننده است. باید به ریشه‌ها برگشت …

اکانت اینستاگرام «یک پزشک»

https://www.instagram.com/1pezeshk_weblog

@۱pezeshk_weblog

در این اکانت هیچ تضمینی برای سرگرم شدن شما نمی‌دهم! شاید هم با پانوشت‌های طولانی زجرتان بدهیم یا شاید بتوانیم به تفکر هم وادارتان کنیم.

چون تمایلی به صرف هزینه برای تبلیغ این اکانت، در حساب‌های پرمخاطب اینستاگرامی دیگر ندارم و این کار را بیهوده می‌دانم، کار تبلیغ را به شما واگذار می‌کنم. اگر حس کردید، این اکانت ارزش دنبال کردن را دارد، می‌توانید دوستان خود را در پای مطالب ان منشن بفرمایید و یا از هر طریقی که می‌دانید تبلیغ‌اش را بکنید.

 
5 نظرات
 1. سهیل می گوید

  مرسی از وبسایت خوبتون

 2. وبلاگ می گوید

  عالی بود

 3. علیرضا می گوید

  ممنون از مطلبتون اتفاقا این موضوع ذهنم رو درگیر کرده بود اشتراک این مطلب باعث میشه به جای صرف وقت در جستجوی انواع سایت های زرد و سبز به راحتی اطلاعات مورد نظرتون رو بدست بیارید …

 4. آیکابان می گوید

  عالی بود
  مطالب سایتتون خیلی مفید هستند

 5. محمد می گوید

  بسیار عالی اصلا دقت نکرده بودم.
  حالا ترفند بعدی برای اینکه عکسهای قبل تر از ۲۴ ساعت رو اضافه کنی اینکه هرعکس یا فیلمی که میخوای رو با خود گوشی یا یه برنامه ادیتور باز کنی و دوباره سیو کنی تا تاریخ ثبت فایل به روز بشه و تو لیست بیاد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.