با این نقشه تعاملی دقیق، ۱۳ روز مانده به انتخابات آمریکا، آمار دقیق نظرسنجی‌ها را تفکیک‌شده و ایالت به ایالت ببینید

1

نظرسنجی علمی و آکادمیک چیزی است که در کشور ما هنوز اعمال نشده و در واقع محدودیت‌ها و مقاومت‌هایی در برابر تأسیس مؤسسات مستقل نظرسنجی وجود دارد. درست به همین خاطر است که قبل از انتخابات حساس در ایران، آنچه به عنوان نتایج نظرسنجی میدانی در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها منتشر می‌شود با واقعیت موجود، تفاوت شگرفی دارد، گاه تمایلات مدیران سایت‌ها بر آن تأثیر می‌گذارد و گاهی هم سوگیری‌ها و روش‌های نمونه‌گیری اشتباه، نتایج را مخدوش می‌کنند.

اما در خبر و اقدام جالبی، ۱۳ روز مانده به انتخابات آمیکا، سایت SurveyMonkey بر مبنای نظرسنجی از ۳۰ هزار نغر، یک نقشه تعاملی بسیار جالب ایجاد کرده است که مرور آن قطعا بسیار جالب خواهد بود.

این نقشه ایالت به ایالت، نتایج احتمالی انتخابات را پیشبینی می‌کند. فعلا اختلاف هیلاری کلینتون با ترامپ بسیار زیاد است و او ۳۴۸ رأی الکتورال دارد که بسیار بیشتر از ۲۷۰ رأی مورد نیاز برای بردن انتخابات است.

اما قسمت جالب‌تر این نقشه، این است که شما می‌توانید آرا را با تفکیک جنسیتی، سنی و نژادی هم ببینید.

جالب است بدانید که اگر قرار بودن تنها شهروندان بالای ۶۵ سال در انتخابات شرکت کنند، در این صورت ترامپ ۲۹۸ به ۲۱۴ برنده می‌شد.

نکته جالب‌تر: اگر مردان تنها رأی‌دهندگان باشند، ترامپ ۳۴۵ به ۱۶۲ می‌برد.

بانوان واقعا از ترامپ متنفرند، چرا که اگر تنها آنها ملاک انتخابات بودند کلینتون ۴۶۱ به ۵۸، ترامپ را واقعا خرد می‌کرد!

اگر تنها سفیدپوست‌ها در انتخابات شرکت می‌کردند، در این صورت ترامپ باز هم برنده بود و ۳۲۸ به ۱۹۷ می‌برد.

نتایج جالب‌تری هم داریم: تحصیل‌کرده‌های کالج و بالاتر ۴۴۶ رأی الکتورال به کلینتون می‌دهند و ترامپ فقط ۵۴ رأی می‌تواند از آنها بگیرد!

آمار واقعا جالبی هستند و راست‌اش آدم واقعا کنجکاو می‌شود که بداند اگر نظرسنجی‌های علمی مشابه در ایران می‌داشتیم در انتخابات قبلی ایران، به چه نتایج جالبی دست می‌یافتیم!

 
1 نظر
  1. امیرحسین می گوید

    من که متوجه نشدم این اطلاعات رو شما چطور از داخل این عکس بیرون کشیدید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.