اگر ترامپ رئیس‌جمهور‌امریکا شود، همه دنبال‌کننده‌های اکانت توییتر فعلی اوباما را صاحب خواهد شد!

2

در مورد بسیاری از جنبه‌های سیاسی انتخابات آمریکا تا به حال خوانده‌اید و شنیده‌اید، اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که اوباما، علاوه بر واگذاری قدرت به رئیس‌جمهور آینده باید اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی‌‌اش را تحویل بدهد؟

اوباما، نخستین رئیس‌جمهور آمریکا بود که از توییتر استفاده کرد. پس پیش از او مسئله مهم واگذاری دیجیال قدرت اصلا وجود نداشت.

بر اساس چیزهایی که معلوم شده است، روز ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷، همزمان با پایان دوره رئیس‌جمهوری اوباما، اکانت توییتر @POTUS به رئیس‌جمهور جدید داده خواهد شد. او همه دنبال‌کننده فعلی این اکانت را خواهد داشت که ۱۱.۱ میلیون نفر هستند.

البته همه محتوای فعلی و توییت‌های اوبما از این اکانت پاک خواهند شد و به اکانت توییتر جدید @ POTUS44 منتقل خواهند شد. این پسوند ۴۴ اشاره دارد به اینکه اوباما ۴۴ مین رئیس جمهور تاریخ آمریکا بوده است.

کار مشابهی در مورد اکانت‌های اینستاگرام و فیس‌بوک اوباما هم صورت خواهد گرفت.

حالا مسئله حل‌نشده جالب، سرنوشت اکانت توییتر بانوی اول آمریکا خواهد بود. در صورتی که هیلاری کلینتون برنده شود، بیل کلینتون برای نخستین بار در تاریخ، آقای اول آمریکا یا جنتلمن اول خواهد شد. مشخص نشده است که در این صورت اکانت توییتر فعلی میشل اوباما، یعنی @ FGOTUS را به او خواهد داد یا اینکه یک اکانت توییتر جدید به او اختصاص داده خواهد شد!

به شیوه مشابه همه اکانت‌های فعلی دولتی به صاحبان آینده قدرت داده خواهند شد و محتوای آنها به اکانت‌های توییتر جدیدی که پسوند ۴۴ دارند، منتقل خواهند شد.

اوباما در طی دوره رئیس‌جمهوری خود، به تناسب و با رویکردی خوب، از فناوری‌های ارتباطی جدید مثل اسنپ‌چت، یوتیوب و پخش زنده فیس‌بوک استفاده کرد. از‌ آنجا که غربی‌ها -برخلاف ما- مشتاق حفظ اسناد تاریخی خود هستند، همه فعالیت‌های عمومی آنلاین اوباما، توسط سازمانی به نام NARA که مخفف National Archives and Records Administration بایگانی و حفظ خواهد شد.

مسئله بعد اکانت‌های فعلی ترامپ و هیلاری کلینتون است که به ترتیب ۱۲.۸ میلیون و ۱۰.۱ میلیون دنبال‌کننده دارند. فعلا مشخص نیست که آیا آنها بعد از انتخابات هم از این اکانت‌ها استفاده خواهند کرد یا نه.

این پست می‌توانست با اسکرین‌شات‌هایی از سیر تحول و تغییر سایت ریاست‌جمهوری ایران president.ir از سال ۲۰۰۱ تا حالا، تکمیل شود که به دلایلی این کار ممکن نشد!

منبع

 
2 نظرات
  1. راستین می گوید

    برای وبسایت پرزیدت میتونید از بایگانی آرشیو اینترنت استفاده کنید:archive.org

    1. علیرضا مجیدی می گوید

      غرض چیز دیگری بود 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.