سامسونگ می‌خواهد به خریداران گلکسی اس ۸، یک دستیار دیجیتال با هوش مصنوعی هدیه بدهد

5

همه شرکت‌های خوب دستیار دیجیتال دارند: اپل سیری را دارد، مایکروسافت کورتانا را دارد، گوگل هم به همین ترتیب.

بر اساس اخبار تازه، وقتی بهار سال آینده، سامسونگ گلکسی اس ۸ را رونمایی کند، این گوشی دستیار دیجیتال مستقل سامسونگ را خواهد داشت.

ماه اکتبر، سامسونگ شرکتی به نام Viv Labs که مقر آن در سن خوزه است را خرید و از همان زمان حدس و گمان‌هایی زده شد مبنی بر اینکه سامسونگ هم به کار در حوزه هوش مصنوعی علاقه‌مند شده است. تازه مؤسسان Viv Labs خودشان قبلا در ساخت سیری مشارکت داشته و یکی از سازندگان آن بوده‌اند. همان طور که می‌دانید اپل در سال ۲۰۱۰ سیری را خرید.

سامسونگ هم ترجیح داد به جای اینکه همه چیز را از صفر شروع کند، پلتفرم مورد نیازش را بخرد.

اما نقطه برجسته محصول Viv Labs چیست؟

توسعه‌دهندگان ثالث می‌توانند با آن کار کنند و سرویس‌های خود را به ان اضافه کنند.

فاجعه گلکسی نوت ۷، حدود ۵.۴ میلیارد دلار به سامسونگ زیان وارد آورد و حالا سامسونگ امیدوار است، با کارهایی مثل این همه چیز را جبران کند و یک بار دیگر در قامت یک شرکت پیشرو و خلاق ظاهر شود.

همه اینها در شرایطی رخ می‌دهد که موج دوم بحران هم شروع شده است و خبر نقص در ساخت تعدادی از ماشین‌های لباس‌شویی سامسونگ که عمدتا در آمریکای شمالی توزیع شده‌اند، منتشر شده است. سامسونگ مجبور شده این ماشین‌های لباسشویی را هم فراخوان کند.

باید دید که دستیار سامسونگ چیز جالب و کارایی از آب درخواهد آمد یا نه.

منبع

 
5 نظرات
 1. علیرضا می گوید

  در صورتی که خوش مصنوعی پیشرفت کنه بسیار عالی خواهد شد البته این رو هم باید در نظر بگیریم در آینده ممکن است جای انسان رو بگیره . این باعث میشه میزان افراد مشغول به کار کم بشه …

  1. محمد کلینی می گوید

   در طی سال ها با رشد فناوری تعداد افراد مشغول به کار کم نشده و زیاد نیز شده. در واقع نیاز به کارکنان مربوط به فناوری بیشتر میشود و کارهای ساده تر حذف میشوند. به نظر من آدمها خودشون رو بروز میکنند و همچنان نیاز به کار آدمها خواهد بود.

 2. محمد کلینی می گوید

  هر چی تعداد ارائه دهنده هوش مصنوعی بیشتر بشه برای فناوری هوش مصنوعی بهتر خواهد بود. به دلیل رقابت مجبور به استفاده از خلاقیت میشوند و خلاقیت بیشار برابر با پیشرفت فناوری خواهد بود.

  1. وجید می گوید

   من یه ویدیو دیدم که یه شرکت یه ربات قاتل ساخته که با هوش مصنوعی کار میکنه که با پردازش تصویر میتونه شخص رو مورد هدف قرار بده
   حالا در نظر بگیر از اینها میلیون ها تولید بشه و عالیه انسان استفاده بشه
   این هوش مصنوعی یکم ادمو میترسونه چون شاید اگه پیشرفت کنه یه جایی به بعد خودش تشخیص بده و یه کار غیر درست رو انجام بده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.