چگونه بدون ایجاد مزاحمت صوتی برای اطرافیان با هدفون به صدای تلویزیون گوش کنیم؟

3

خب، این شاید یک مشکل عمده بسیار از خانواده‌ها باشد، تصور کنید که عضوی از خانواده دوست دارد گاه و بیگاه گیم بازی کند، تصور کنید که حین مطالعه همسرتان، شما دوست دارید یک فیلم ببینید یا به صدای فوتبال با صدای بلند توجه کنید، تصور کنید که زود از خواب برمی‌خیزید و دوست دارید با صدای بلند تلویزیون گوش کنید، تصور کنید که عادت دارید حین ورزش روی تردمیل، فیلم تماشا کنید و به سبب صدایی که تردمیل دارد، آن کیفیت خوب صدا را نمی‌توانید درک کنید، حتی اگر از سینمای خانگی و باندهای صوتی خوبی استفاده می‌کنید.

در همه این موارد با خودمان می‌گوییم که ای کاش می‌شد، صدای تلویزیون را با یک هدفون بی‌سیم باکیفیت گوش کرد.

چون حس کردم، این امر ممکن است مشکل برخی از شماها باشد، پست کوچکی را به آن اختصاص داده‌ام.

مشکل اینجاست که بسیاری از تلویزیون‌ها خروجی بلوتوث ندارند تا با هدفون‌های بلوتوث بتوان به راحتی به آنها گوش کرد.

راه‌حل‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

خیالمان را راحت کنیم و از یک هدفون وایرلس استفاده کنیم

هدفون‌های وایرلسی در بازار هستند که یک قسمت فرستنده وایرلس با امواج رادیویی دارند. جک آنالوگ ۳.۵ میلیمتری به این قسمت متصل می‌شود.

در اینجا چون از امواج رادیویی استفاده می‌شود، برد ارسال امواج می‌تواند تا ۹۰ متر هم باشد.

پس اگر می‌خواهید با هدفون خود در فاصله زیاد از تلوزیون یا دستگاه‌های صوتی تصاویری دیگر، صدا را دریافت کنید از این هدفون‌های بلوتوث استفاده کنید.

حالا مشکل اینجاست که مدل‌های باکیفیت هدفون‌های وایرلس عموما، بیش از یک میلیون تومان قیمت دارند. مثل مدل‌های مختلف هدفون‌های Sennheiser.

مشکل بعدی: به فرض خرید این هدفون‌ها، دسته‌ای از ما بیشتر هدفون‌های سبک توگوشی یا ایرفون را دوست داریم و یک هدفون حجیم را دوست نداریم.

مشکل بعدی: اگر از ساندبار یا سینمای خانگی شما از طریق خروجی اپتیکال صدا به تلویزیون متصل نشده باشد، مجبورید هر بار که دوست دارید با هدفون به تلویزیون گوش کنید، سیم رابط را دربیاورید و دوباره متصل کنید.

راه حل دوم: استفاده از هدفون‌های بلوتوث

من خودم شخصا راه حل دوم را می‌پسندم. هر کدام از ما بنا به بودجه و نیاز خودمان می‌توانیم، هدفون‌های بلوتوث مناسبی را از بازار تهیه کنیم.

حالا اگر یک فرستنده یا ترنسمیتر بلوتوث بخریم که به خروجی ۳.۵ میلیمتری صدا متصل شود، به راحتی می‌توانیم این فرستنده بلوتوث را با هدفون جفت یا pair کنیم.

البته برای خرید ترنسمیتر بلوتوث باید کمی وقت صرف کنید و به بازارهای دیجیتال تشریف ببرید. دقت کنید که فرستنده بلوتوث متناسب با این کار را بخرید و اشتباها فرستنده‌های بلوتوث پی‌سی را تهیه نکنید! بهتر است در محل حتما فرستنده را امتحان کنید و هدفون خود را همراه داشته باشید.

همان طور که گفتم برد حداکثر ۱۰ متری را باید با این روش انتظار داشته باشید، بنابراین اگر یک خانه ویلایی دارید و دوست دارید موقع قدم زدن در حیاط منزل به برنامه‌های تلویزیون گوش کنید، این روش چندان برای شما مناسب نیست.

اگر فرصتی پیدا کنم، یک مدل هدفون بلوتوث باکیفیت را که شخصا تست کرده‌ام، در وبلاگ مرور خواهم کرد.

راه‌حل‌های دیگر:

در سایت wikihow می‌توانید تعدادی راه‌حل دیگر را مرور کنید.

یک راه حل جالب اما غیرعملی برای ایران هم استفاده از اپ Tunity است. (+)

کلا برای اینکه لذت و تجربه گوش کردن راحت و خصوصی به تلویزیون داشته باشید و دیگر کسی به خاطر روشن کردن اول صبح یا آخر شب تلویزیون از شما خرده نگیرد، باید کمی وقت صرف کنید و بودجه کنار بگذارید.

 
3 نظرات
 1. محسن می گوید

  چگونه بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران تلوزیون نگاه کنیم(یا هر کار دیگه که دلمون میخاد بکنیم)؟
  پاسخ: تنها زندگی کنید
  🙂

 2. حسین می گوید

  هدفون های اف ام هم با توجه به قیمتشون خوب اند . تنها اشکالشون اینه که مدل ارزون قیمت را روی رادیوی موبایل نمی شه شنید . موج ارسالی ۸۷ هست و رادیوی موبایل از ۸۸ شروع می شه.

 3. وحید می گوید

  سلام من بی صبرانه منتظر مقاله شما در مورد هدفون های بیسیم هستم فقط یکم زود باشین عید داره میرسه 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.