آیا آی‌فون ویژه ده سالگی آی‌فون، هزار دلار قیمت خواهد داشت؟!

0

بازار شایعات و حدس‌ها در مورد آی‌فونی که قرار است سال بعد به مناسبت ۱۰ سالگی رونمایی از گوشی آی‌فون، وارد بازار شود، همچنان داغ است.

آخرین شنیده‌های حاکی از آن هستند که زمان رونمایی از آی‌فون جدید، در واقع سه نسخه از آی‌فون عرضه خواهد شد: آی‌فون‌های ۴.۷ و ۵.۵ اینچی و یک نسخه خیلی ویژه.

گفته می‌شود که این نسخه ویژه، نمایشگر OELD به اندازه ۵.۸ اینچ خواهد داشت. قیمت تمام‌شده این نمایشگر دو برابر نمایشگرهای LED روتین خواهد بود.

همچنین گفتنه می‌شود که تغییراتی در جنس بدنه این نسخه ویژه هم روی خواهد داد به این ترتیب که کیس آی‌فون (یعنی قسمت لبه و پیرامونی آن) از فلز ضدزنگ ویژه‌ای که متفاوت با آلومینیوم فعلی است، خواهد بود و برای ممکن شدن شارژ وایرلس، قسمت پشت آی‌فون شیشه‌ای خواهد بود

اما همین شارژ وایرلس دردسرهای طراحی دیگری هم برای اپل خواهد داشت. به این ترتیب که به خاطر گرمای ناگزیری که این فرایند شارژ ایجاد می‌کند، اپل مجبور است برای حفاظت از حسگر لمس سه‌بعدی حساس به گرما، یک لایه گرافیت به گوشی اضافه کند.

اینها را بگذارید در مورد تغییرات دیگر که از فرط تکرار دیگر ایمان آورده‌ایم حتما در آی‌فون ۸ روی خواهند داد: حذف کامل دکمه هوم و گنجاندن این دکمه و عملکردهای آن در نمایشگر و گوشی‌ای که نمایشگر آن همه سطح جلویی را بکمترین مقدار حاشیه خواهند پوشاند.

به هر حال تغییرات بزرگ و گوچک آی‌فون مسلما بر قیمت این نسخه ویژه خواهد افزود و گرچه اپل در تعدیل قیمت استاد است، اما گمان می‌رود که نسخه ویژه کمتر از هزار دلار قیمت نخواهد داشت.

بله! حتما می‌گویید که چه کسی برای یک گوشی هزار دلار خواهد پرداخت؟!

باید بگوییم که همین حالا هم آی‌فون ۷ پلاس ۲۵۶ گیگی در خرده‌فروشی‌ها به قیمت ۹۶۹ دلار فروخته می‌شود!

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.