این دانش‌آموز ۱۴ ساله، حرف‌های پدربزرگش را جدی گرفت و یک هواپیمای جنگنده آلمانی متعلق به دوران جنگ جهانی دوم را پیدا کرد!

1

تکالیف مدرسه ما خلاصه شده بود در حفظ کردن، مشق نوشتن، همراه کسب مهارت‌های پوسته‌ای در چیزهایی مثل ریاضیات، اما آموزش در حد اعلای خود باید کنجکاوی و میل به تحقیق و کشف نادانسته‌ها را در دانش‌آموزان برانگیزد.

خبری جدید که این روزها خیلی داغ شده، خبر کشف یک دانش‌آموز دانمارکی است:

دانیل رام کریستیانسن ۱۴ ساله، در مدرسه در حال فراگیری مطالبی در مورد جنگ جهانی دوم بود. پدرش -کلاوس- این ایده را داشت که فراگیری خشک تاریخ، چیز جالبی نیست و درس خواندن را باید تا جایی که می‌شود، هیجانی کرد.

در این حین آنها به یاد آوردند که پدربزرگ دانیل، در خاطرات خود اصرار داشت که زمانی یک هواپیمای آلمانی را مزرعه خانوادگی آنها در بیرکلسه آلمان، سقوط کرده است. اما همه حرف‌های این پیرمرد را جدی نمی‌گرفتند و فکر می‌کردند که زوال عقل و پیری باعث شده که چیزهایی از خودش دربیاورد!

اما دانیل و پدرش، سعی کردند که درستی حرف پدربزرگ را بیازمایند. آنها یک فلزیاب تهیه کردند و مزرعه را جستجو کردند. پدر دانیل چندان امیدوار نبود و فکر می‌کرد شاید دانیل چند چیز فلزی جالب پیدا بکند که ارزش نمایش در مدرسه را داشته باشد.

اما جستجوی آنها به زودی منجر به پیدا کردن محلی شد که آنها را مشکوک کرد نکند، واقعا یک هواپیمای آلمانی در ان مدفون باشد. آنها یک دستگاه حفاری از همسایه قرض گرفتند و حدود ۸ متر را زمین کندند. این حفاری منجر به پیدا کردن بقایای یک هواپیمای جنگنده مدل مسر شمیت و نیز استخوان‌های خلبان آن شد. این هواپیما در نوامبر یا دسامبر سال ۱۹۴۴ سقوط کرده بود.

مقامات محلی، حالا مشغول بررسی هواپیما و جستجوی محل از نظر وجود مواد خطرناک هستند و قصد دارند که هواپیما را به نزدیک‌ترین موزه تاریخ منتقل کنند. از روی اوراق به جا مانده، هویت خلبان آلمانی هم مشخص شده است.

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 
1 نظر
  1. س می گوید

    مقایسه شه با کلاسهای تاریخ ما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.