فکر بکر این شرکت شکلات‌سازی بلژیکی: تهیه شکلات در اشکال متنوع با چاپ سه‌بعدی

2

درست کردن شکلات در اشکال سه‌بعدی پیچیده، به صورت دستی و سنتی کار خیلی دشواری است. اما چاپ سه‌بعدی در این سال‌ها، خیلی از غیرممکن‌ها را ممکن کرده است و حالا یک شرکت شکلات‌سازی بلژیکی به نام Miam با بهره‌گیری از ۴ دستگاه چاپ سه‌بعدی می‌تواند شکلات داغ را به تدریج در لایه‌های ۰.۲ میلیمتری، به صورت اشکال خیلی متنوع سه‌بعدی درآورد.

کاربرد این فناوری، خیلی زیاد است. مثلا می‌شود تصور کرد که شرکت‌های زیادی، سفارش چاپ لوگوی سه‌بعدی شکلاتی خود را به این شرکت بدهند. من و شما ممکن است کارت‌های ویزیت و اعلان‌های تبلیغاتی شرکت‌ها را دور بیندازیم، اما چه کسی یک لوگوی سه‌بعدی شکلاتی را فراموش می‌کند؟!

بسته به پیچیدگی طرح، ساختن یک حجم شکلاتی بین ۱۰ دقیقه تا ۳ ساعت طول می کشد. مثلا برای ساختن یک بطری شکلاتی حدود ۱۶.۴ متر شکلات باید لایه به لایه، به آهستگی روی هم چیده شود.

از حالا هتل‌ها و تجارت‌های گوناگون و اشخاص عدی، پشت در این شرکت صف کشیده‌اند.

علاوه بر شکلات سیاه، شکلات شیری و سفید هم می‌تواند توسط پرینترهای سه‌بعدی این شرکت مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع

 
2 نظرات
  1. محمد می گوید

    عااالی..!
    باید ببینیم کاربرد و قیمتهاش توی ایران چه رویداد و روندی رو میسازه.
    مخصوصا ببینیم که رسانه ملی (میلی سابق!) چطور از این خلاقیت یه دکان میسازه! مثل دکانهایی که برای اپراتورهای تلفن همراه راه افتاده که مجریهای با سابقه ای مثل جاودانی رو هم به معرکه کشونده که هی ستاره فلان ستاره مربع رو بگیر و خوشبخت شو!
    امیدوارم شیرینیش زیاد زیر دل نزنه که مجبور نشم صدای تلویزیون رو ببندم تا درست موقع سوت آغاز بازی صداشو باز کنم، البته اگه استاد خیابانی تا ۵ قیقه بعد از سوت آغاز بازی از خواب بیدار شده باشه!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.