آیا محل حسگر اثر انگشت گلکسی S8، می‌تواند پاشنه آشیل این گوشی خوب باشد؟

4

شواهدی وجود دارند مبنی بر اینکه قرار دادن حسگر اثر انگشت در پشت گوشی گلکسی S8 و S8 پلاس، دلخواه سامسونگ نبوده و این شرکت در آخرین فرصت‌هایی که تا رونمایی گوشی باقی مانده بود، این حسگر را به پشت منتقل کرده است.

به نظر می‌رسد که سامسونگ در گنجاندن حسگر اثرانگشت در دکمه هوم مجازی، دچار مشکلات تکنیکی شده و به دنبال آن مجبور به قرار دادن حسگر در پشت گوشی شده، مقداری این انتقال را بررسی کرده و به این نتیجه رسیده که دست‌کم برای اینکه از نظر زیبایی‌شناسی کاری کرده باشد، حسگر را در یک سوی لنز دوربین در سمت دیگر فلش قرار بدهد تا یک حالت متقارن ایجاد کرده باشد.

اما آیا قرار دادن حسگر در نزدیک لنز، جایی که کاربرها معمولا انگشتان را برای استراحت و نگه داشتن گوشی قرار می‌دهند، کار درستی بوده؟

مشکل اینجاست که کاربرها مدت‌ها طول می‌کشد تا به محل حسگر اثر انگشت عادت کنند. احتمالا تعداد زیادی، مرتب محل حسگر را با محل حسگر تعداد ضربان قلب، در سوی دیگر اشتباه می‌گیرند.

بعضی از سایت‌ها هم‌اینک طعنه می‌زنند و شوخی می‌کنند که دست‌کم با این کار، تعداد بیشتری از کاربران به صورت تصادفی، از حسگر ضربان قلب استفاده می‌کنند! حسگری که بیشتر آدم‌هایی با سن و سال رئیس سامسونگ به آن نیاز دارند!

عده‌ای می‌گویند که نباید زیاد روی محل حسگر اثر انگشت، حساس شد، چون راه‌های آنلاک کردن S8، که فقط محدود به اثر انگشت نیست و شما می‌توانید با با فرایند تشخیص چهره یا اسکن عنبیه هم گوشی را آنلاک کنید. اما مشکل اینجاست که هر دوی این راه‌ها، راه‌های سریع و بدون مشکلی نیستند.

از طرف دیگر باید در نظر بگیرید که قرار دادن حسگر در این محل باعث کثیف شدن زودهنگام‌تر لنز دوربین می‌شود. معمولا کاربران خیلی به ندرت لنز گوشی‌هاشان را پاک می‌کنند. حالا خوب است که سامسونگ سیستم هشدار برای تمیز کردن لنز گوشی را هم در S8 گنجانده!

با همه این انتقادهایی که برخی از سایت‌ها از سامسونگ به خاطر محل حسگر انجام داده‌اند، قضاوت شخصی من این است که عادت کردن به محل حسگر، آنقدرها سخت نیست و بعد از مدت کوتاهی می‌توان به آن عادت کرد. البته تا زمانی که من و شما شخصا گوشی را در دست نگیریم، نمی‌توانیم به صورت دقیق در این مورد اظهار نظر کنیم.

 
4 نظرات
 1. امید می گوید

  در گوشی های نکسوس هم محل قرار گرفتن حسگر اثر انگشت در پشت گوشی است که یکی از نقاط قوت گوشی محسوب میشه. محل حسگر همونجایی هست که انگشت اشاره وقتی گوشی رو دست میگیرید به صورت ناخوداگاه قرار داره. شما وقتی گوشی رو از جیب در میارید یا دست میگیرید انگشت شما اتوماتیک اونجا قرار میگیره و گوشی آنلاک میشه. خصوصا در گوشی ها با صحفه نمایش بزرگ، آنلاک کردن باانگشت اشاره به مراتب ساده تر است. علت این کار سامسونگ، موفقیت آن در گوشی های نکسوس گوگل است.

 2. علی می گوید

  سلام

  اتفاقا خیلی جای بدی قرار گرفته به نظر من حداقل باید زیر دوربین قرار میگرفت. گوشی ۴ – ۴.۵ اینچی که نیست اونجا گذاشتن!

  دلیل من این هست که من وقتی میخوام گوشی رو در دستم بگیرم در همون وضعیتی که میخوام کار کنم ( مشابه پیامک دادن ) میخوام گوشی رو آنلاک کنم اگر حسگر زیر دوربین قرار میگرفت نیازی به جابه جایی دست نبود و تو همون وضعیت آنلاک میکردم و کارم رو انجام میدادم.

  اما حالا باید دست و انگشتم رو حرکت بدم و به اون موقعیت برسونم و آنلاک کنم و باز به وضعیت عادی برگردم!
  خیلی خیلی ضعیف طراحی شده پس تجربه کاربری چی میشه. ضمنا به خاطر همین موضوع ساده احتمال افتادن گوشی مخصوصا از دست خانوم ها خیلی بیشتر میشه!

 3. یگانه می گوید

  به نظرم افراد چپ دست باهاش دچار مشکل میشن!!!

 4. رویا می گوید

  به نظر من حسگر پشت دستگاه اصلا جالب نیست. مخصوصا اگر همزمان یک دیوایس دیگه مثل آیپد داشته باشین که حسگرش روی دگمه هوم هست، عادت کردن بهش خیلی سخت میشه و آدم همیشه قاطی میکنه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.