گوگل با امکان ایجاد و به اشتراک گذاشتن نقاشی‌های سه‌بعدی، هنر نقاشی را متحول می‌کند

0

نقاش‌های حرفه‌ای یا آماتور، تا به حال عادت داشتند که بیشتر روی یک صفحه تخت که می‌توانست یک برگ کاغذ ساده، بوم نقاشی یا دیوار باشد، آثار خود را خلق کنند. معدود کسانی که قصد سه‌بعدی کردن هنر خود را داشتند، یا به حجم‌سازی رو می‌آوردند یا از برنامه‌های کامپیوتری استفاده می‌کردند.

شما هم مثل من ممکن بوده که خیلی وقت‌ها پیش خودتان تخیل کنید که چه می‌شد اگر وقتی به صورت تخیلی انگشت خود را در هوا تکان می‌دهید، انگشتتان مثل قلم‌موی نقاشی بتواند در هوا، هر چیز را می‌کشید، ترسیم کند و شما به راحتی بتوانید سه‌بعدی نقاشی کنید.

گوگل مدتی است که با یک برنامه واقعیت مجازی به نام Tilt Brush این آرزو برآورده کرده است. با Tilt Brush کاربر می‌تواند یک ابزار Oculus Rift را را بر روی سر بگذارد و بعد شروع کند به نقاشی سه‌بعدی.

تصور کنید که بتوانید با قلم‌های با جنس‌های مختلف، رنگ‌های متنوع و شدت نور متفاوت، در یک دنیای سه‌بعدی نقاشی کنید! این امر به خودی خود هیجان‌انگیز است.

این ویدئو را ببینید:

[aparat id=”keuO1″]

اما خبر هیجان‌انگیزتری که امروز اعلام شده، این است که حالا هنرمندان می‌توانند نقاشی‌های سه‌بعدی خود را به اشتراک بگذارند.

به این صفحه بروید و از هنر سه‌بعدی نقاشی لذت ببریدو. حالا می‌توانید یک نقاشی را از زوایای مختلف ببینید و روی قسمت‌های مورد علاقه زوم کنید.

آه! تصور کنید که اگر شاهکارهای کلاسیک با همین شیوه خلق می‌شدند، چه ابعاد تازه‌ای از ذوق و تخیل نقاشان بزرگ نمودار می‌شد.

توصیه می‌کنم حتما به گالری نقاشی‌های سه‌بعدی سر بزنید و دقایقی با دیدن نقاشی‌های آن سرگرم شوید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.