یادی از گابریل باتیستوتا

  • توسط علیرضا مجیدی
  • ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
  • ۳ دیدگاه

سایت گل، یادی از باتیستوتا کرده است، مهاجمی فراموش‌نشدنی برای ما که البته این روزها حال و روز خوشی ندارد.

او برای تیم ملی آرژانتین در ۷۷ بازی، ۵۴ گل زد. لیونل مسی گرچه در سال ۲۰۱۶ از نظر تعداد گل زده از او پیشی گرفت، اما بعید است که از نظر نسبت گل به تعداد بازی به باتیستوتا برسد. آمار گلزنی او در لیگ فوتبال ایتالیا که در دوران بازیگری‌اش لیگ فوتبال شماره یک دنیا بود هم بسیار درخشان است: ۲۰۷ گل در ۳۲۲ بازی.

اما سال‌ها ورزش در سطح حرفه‌ای و برخوردهای مداوم با مدافعان خشن ایتالیا باعث شده بود که به صورت مرتب از داروها مسکن و متأسفانه آمپول‌های کورتونی رو بیاورد. تا حدی که پزشکانش به او گفته‌اند که تقریبا هیچ غضروف و تاندون سالمی در پاهایش ندارد و گویی که استخوان‌هایش به صورت مستقیم روی هم قرار دارند. ناراحتی او از درد پاهایش تا آنجا بود که مدتی شایعه توصیه پزشکان برای قطع کردن پاهایش او هم گوش رسید!

ما شاید باتیستوتای ۴۸ ساله را فراموش نکرده باشیم، اما نشریه گل می‌نویسد که زمانی که در آخرین بازی تیم ملی آرژانتین در خانه به رختکن تیم ملی برود تا سلامی بکند، نیمی از بازیکنان اصلا او را به جا نیاوردند! باید قبول کنیم که باتیستوتا که بعد از دوران بازیگری به مربی‌گری رو نیاورد، توسط نسل جدید فراموش شده است.


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

از بعد شخصی هم او در سال ۲۰۱۴، بعد از ۳۰ سال زندگی مشترک با همسرش که از دوران کودکی عاشق او بود، جدا شد. هیچ حرفی در مورد علت این جدایی به بیرون درز نکرده است.

نظرات

  1. با اینکه فوتبالی نیستم ولی اسم باتیستوتا همیشه توی ذهنم مونده

  2. منم زمانی که ۱۶-۱۷ سالم بود و عشق فوتبال داشتم ، پوسترش تو دیوار اتاقم داشتم ، الان منم همون قدیمی ها رو می ناشم چرا که سال های سال هست که نه علاقه ای به فوتبال دارم و نه دیگه پیگیری اخبارش هستم
    الان با دیدم اسمش فقط عکس پوسترش یادم اومد تو اتاقم

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.