یک کاربر سایت ردیت ادعا می‌کند که همه ۹۰۰ ترابایت موسیقی و فایل صوتی سایت ساندکلاد را برای خودش دانلود کرده و یک پشتیبان مطمئن شخصی دارد

0

همان طور که در یکی از پست‌های اخیر «یک پزشک» خوانده‌اید، اخبار خوبی از سایت ساندکلاد به گوش نمی‌رسد. این سایت 40 درصد کارکنان خود را اخراج کرده و منابع مختلف خبری می‌گویند که اگر این سایت موفق نشود سرمایه‌ خوبی جذب کند، بودجه‌اش فقط برای 50 تا 80 روز کافی خواهد بود.

اما سایت ساندکلاد طرفداران خیلی مشتاقی دارد که اصلا نمی‌خواهند به محو شدن ساندکلاد، یک لحظه هم فکر کنند.

یکی از این افراد، یکی از کاربران سایت ردیت است که به تازگی ادعا کرده است که همه فایل‌های صوتی ساندکلاد را که 900 ترابایت حجم داشته‌اند، دانلود کرده!

او در سایت ردیت، در پاسخ به نوشته‌هایی که بسته شدن سایت ساندکلاد ابراز نگرانی کرده بودند، به این مطلب اشاره کرده است.

او با استفاده از اینترنت با سرعت ۸۰ گیگابیتی و نیز استفاده از فضای ابری گوگل این کار را کرده و البته اشاره نکرده از نظر تکنیکی چطور یک یک فایل‌ها را دانلود کرده.

اما برای اینکه حرفش در حد ادعا نباشد، لاگ موقت ۱۰۰ گیگ فایل را نشان کاربران ردیت داده است.

البته او خاطرنشان کرده که قصد درست کردن سایت آینه ساندکلاد را بعد از خاموشی محتمل آن ندارد.

هنوز مشخص نیست که چرا ساندکلاد جلوی دسترسی عمده و دانلود همه فایل‌ها را توسط او نگرفته است.

البته در صورت خاموشی احتمالی ساندکلاد، چشم امید ما می‌تواند به سایت Archive باشد. این سایت بارها در مورد سایت‌های منقرض شده‌ای مانند GeoCities یا TwitPic بسیار عالی عمل کرده و حجم زیادی از اطلاعات آنها را محفوظ نگاه داشته.

منتها اگر تجربه کار با این سایت را داشته باشید، می‌دانید که سرعت دسترسی و کیفیت دسترسی به صفحات و فایل‌ها در سایت آرشیو، آنچنان خوب نیست و من شخصا متوجه شده‌ام که سایت‌هایی که زمانی در آرشیو اندکس شده بودند، بعد از چند سال دیگر وجود خارجی در این سایت ندارند.

منبع


این خبر جالب، سوژه‌ای برای من فراهم کرد. پست بعدی «یک پزشک» را تحلیل من از یک موضع شایع ناگفته است را حتما بخوانید!


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.