سرانجام اپل با iOS 11 کاربران را از یک مشکل قدیمی در اتصال «وای فای» خواهد رهانید یا یک مشکل تازه برای آنها ایجاد خواهد کرد؟

0

مدتهاست که هنگامی که با یک آی دیوایس کار می‌کنیم و می‌خواهیم با اتصال وای فای به اینترنت متصل شویم، مشکلی پیدا می‌کنیم.

سناریو به این صورت است:

شما در محل کار یا یک محل دیگر، یک شبکه وای فای کُند دارید. در کنارش مثلا یک مودم همراه دارید که معمولا سرعت اینترنت خیلی بهتری ارائه می‌کند.

منتها گاهی پیش می‌آید که وای فای خودتان کاملا قطع شده یا خیلی کند شده و همان وای فای ضعیف محل کار، می‌تواند کارتان را راه بیندازد.

اما مشکل این است که وقتی فقط یک بار به این وای فای ضعیف غیرشخصی متصل شدید، در دفعات بعدی گاهی گجت شما به صورت خودکار، به این شبکه متصل می‌شود.

بدی‌اش این است که گاهی چک نمی‌کنید که به کدام وای فای وصل هستید و گمان می‌کنید که سرعت پایین شما به خاطر خرابی کلی شبکه است و تا بیایید و متوجه شوید که به خاطر اتصال به وای فای ضعیف، از کارتان عقب افتاده‌اید، چند دقیقه‌ای وقت شما تلف می‌شود.

در iOS 11، این ویژگی اضافه شده که شبکه‌های وای فای مشکل‌دار، به صورت خودکار شناسایی می‌شوند و گوشی دیگر به صورت خودکار به آنها متصل نمی‌شود. البته مسلم است که به صورت دستی می‌توانید به هر شبکه وای فای که خواستید متصل شوید.

تا اینجای کار این ویژگی، چیز بدی نیست. اما مشکل این است که ممکن است سیستم گاهی شبکه‌های وای فای خوب، یا رایگان و کار راه‌انداز را ، «بد» شناسایی کند و دیگر به آنها خودکار متصل نشود. مثلا ممکن است شما آدم مقتصدی باشید و دوست داشته باشید در اداره و کافی‌شاپ به همان وای فای‌های خیلی کنده متصل شوید.

یک مشکل دیگر هم که گزارش شده، این است که گاهی گوشی، بدون اطلاع کاربران، به خاطر کند بودن شبکه‌های وای فای، دریافت دیتا را بدون اطلاع کاربران، از سرویس‌های دیتای سیم کارت که عموما گران هستند، انجام می‌دهد.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.