این هنرمند خلاق دو سال تمام وقت صرف کرد تا این مجسمه زیبای فرشته را از ۱۰۰ هزار چاقو سلاح سرد بسازد، اما دولت انگلیس استفاده از ایده او را رد کرد!

1

هنوز هم علیرغم این همه پیشرفت، نوع بشر از سلاح سرد دل نکنده. در حقیقت بشر از نخستین زمانی که دریافت با لبه تیز سنگ‌ها چه کارهایی که نمی‌شود کرد تا حالا، از این ابزار و سلاح ساده برای آسیب رساندن به دیگر هم‌نوعان به صورت مداوم و پیوسته استفاده می‌کند.

دولت‌ها تلاش می‌کنند، با کارزارهای تبلیغاتی مردم را تشویق کنند که سلاح‌های سرد را تهیه نکنند تا مبادا در جریان نزاع‌ها، به صورت تکانه‌ای، فجایعی غیرقابل جربان ایجاد شود.

اما این تلاش‌ها و کارزارها معمولا، تأثیر خیلی محدودی دارند و از کشورهای توسعه نیافته گرفته نا کشورهای جهان اولی، هنوز با آمار زیاد قتل و آسیب ناشی از سلاح‌های سرد دست به گریبان هستند.

چند وقت پیش هنرمندی به نام «الفی رادلی» تصمیم گرفت که به شکل متفاوتی، معضل سلاح‌های سرد را برجسته کند و مردم را تشویق به کنار نهادت آنها کند. او که یک مجسمه‌ساز بود، تصمیم گرفت از هنر خود برای این کار استفاده کند.

برای همین تصمیم گرفت که تعداد زیادی چاقو و کارد و دشنه تهیه کند و با استفاده از آنها یک مجسمه بزرگ را بسازد. در طی حدود دو سال، او موفق به انجام این کار شد. تعدادی از چاقوها او او از پلیس تحویل گرفت، چاقوهایی که پلیس از افراد درگیر در نزاع‌‌ها توقیف کرده بود. تعدادی از آنها حتی واقعا منجر به بروز حادثه شده بودند و روی آنها لکه‌های خون هم بود!

مابقی را او از یک سازمان مردم‌نهاد به نام British Ironwork Centre دریافت کرد که شعار «نجات زندگی با تحویل چاقوی شما» را داشت.

تعداد کل چاقوهای جمع‌شده به ۱۰۰ هزار عدد رسید.

او نخست چاقوها را از آلودگی‌ها زدود. بعد لبه تیز آنها را از بین برد تا از آسیب‌های ناخواسته احتمالی به خاطر آنها جلوگیری کند و دست‌آخر ساخت اثر هنری را شروع کرد و این اثر قابل توجه هنری را آفرید.

اما متأسفانه دولت انگلیس با گفتن اینکه این اثر ممکن جلوه بعدی از انگلیس در اذهان ایجاد کند، از این اثر حمایت نکرد.

   
1 نظر
  1. pejman می گوید

    داره میگه که بشر همینه … از ازل تا ابد دنبال داغون کردن خودشه با سلاح هاش … هنر قشنگی هست و مفاهیم زشت تمدن بشری …

    انشالله سازنده هنر مند این مجسمه به سود مالی اش هم برسه … کارش قشنگ بوده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.