این عکاس خلاق ۱۰ سال تمام وقت صرف کرد تا بتواند عکس‌هایی از ماه در ۴۸ رنگ خیره‌کننده بگیرد!

0

معلم دبستان ایتالیایی به نام  مارسلا پیس همیشه علاقه زیادی به نجوم داشت. این امر او را واداشت تا عکاسی نجومی را دنبال کند و در این راه موفقیت زیادی به دست آورده.

با گذشت سال‌ها ، تعدادی از کارهای او توسط ناسا به عنوان عکس نجومی روز انتخاب شد و در فهرست‌های جوایز معتبر عکاس سال نجوم هم دیده شدند.

اما شاید زیباترین دستاورد او در این مدت ، مجموعه عکس‌های او از ۴۸ رنگ مختلف ماه باشد. این عکس‌ها ۱۰ سال طول کشید تا گردآوری شوند.

مارسلا پیس می‌گوید: “در طول قرنطینه کرونا، من زمان زیادی را در خانه گذراندم، بنابراین زمان زیادی برای مرور تصاویر قدیمی خود داشتم.” “با نگاهی به عکس‌هایم ، تصمیم گرفتم تمام ماه‌های کامل را که از زمان شروع به کار با دوربین دیجیتال عکاسی کرده بودم، انتخاب کنم. من ۴۸ تا از رنگارنگ‌ترین آنها  را انتخاب کردم، عکسهایی را که هنگام طلوع یا غروب ماه یا زمانی که وضعیت جوی باعث ایجاد رنگهای جالب شده بود، انتخاب کردم. ”

البته او خاطرنشان کرده که شاید این همه زمان هم برای ثبت جلوه‌های رنگی متنوع ماه لازم نباشد. مثلا تنها در یک عکس ماه که اخیرا او از ماه هنگام طلوع گرفته‌، می‌توان همه رنگهای مختلفی را دید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

در حالی که بسیاری از عکس‌های پیس مورد ستایش قرار گرفته اند‌، کامپوزیت رنگارنگ ماه او ، جایگاه خاصی دارد و پس از انتخاب به عنوان عکس نجومی روز ناسا در نوامبر ۲۰۲۰ ، همچنان در اینترنت دست به دست می‌شود.

پیس می‌گوید: “در این عکس چیزی دلبرا و مغناطیسی وجود دارد و من تعریف آن را روزانه از سراسر جهان می‌شنوم”

«برای من بسیار مهم است که این عکس پیام احترام به همه اشکال زندگی را در بر دارد. برای زندگی متوازن باید توجه کنیم که همه اشکال زندگی در مسیری ابدی همراه ما هستند و فقط ماه ما با جلوه‌های رنگی متنوع نیست که همراه همیشگی ماست. مسیر زندگی، به مانند دایره‌ای نیست که انسان مرکز آن باشد، بلکه شبیه مارپیچی با تحول همیشگی است.»

مارسلا پیس عاشق نشان دادن نحوه تغییر رنگ ماه است، حتی در طول یک روز واحد در طی طلوع ماه

او همچنین نگاهی مشابه به رنگ‌های خورشید داشته

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.