رپورتاژ: چگونه لوازم خانگی خود را تعمیر کنیم؟

0

دانش و اطلاعات ما در مورد برخی از لوازم و ابزار به صورت قابل توجهی نسبت به کالاهای دیگر مورد استفاده، پایین‌تر است.

مثلا در نظر بگیرید که ما به صورت وسواس‌گونه‌ای در مورد موبایل‌ها و لپ‌تاپ‌ها دقیق می‌شویم و موقع خرید آنها همه نکات ظریف را در نظر می‌گیریم. اما وقتی نوبت به لوازم خانگی می‌رسد، خیلی وقت‌ها نه این اطلاعات پایه وجود دارد و نه آن وسواس‌ها. شاید علت این امر باشد که منابع فارسی خوب چندانی در مورد کالاهای الکترونیک خانگی وجود ندارد.

این در حالی است که به صورت متناقضی، وسایل خانگی از نظر ایجاد رفاه و آرامش از کیفیت دوربین جلوی یک گوشی موبایل مهم‌تر هستند.

از سوی دیگر، بسیاری از ماها مراقبت و استفاده صحیح از لوازم خانگی را نمی‌شناسیم. خیلی وقت‌ها سرویس سالانه لوازم خانگی به خصوص کولر گازی و پکیج را به موقع انجام نمی‌دهیم و تصور می‌کنیم که تا زمانی که آنها به ظاهر بدون مشکل کار کنند، نیازی به هزینه کردن برای سرویس نیست. غافل از اینکه کاهلی در این مورد بعدها هزینه بسیار بیشتری برای تعمیر وسایل تحمیل خواهد کرد و از سوی دیگر در همین مدت مصرف برق و انرژی بسیار بالاتر از حد معمول خواهد رفت.

خیلی از ماها هم تصور می‌کنیم که چون در یکی دو زمینه فنی مهارت خوبی داریم، می‌توانیم شخصا بدون اشتباه و دردسر از عهده نصب اولیه لوازم خانگی جدید مانند یخچال (سایدبای‌ساید)، لباس‌شویی و ماشین ظرف‌شویی برآییم. در صورتی که نصب این وسایل نکات ظریفی دارد که باید رعایت شود که غالبا توسط آدم‌های غیرحرفه‌ای به درستی انجام نمی‌شود.

زمانی را در نظر بگیرید که اگر یکی از لوازم خانگی شما خراب شده، باید چه بکنید؟!

پیدا کردن شماره هر نمایندگی مجاز، تماس و انتظار برای تعمیر هر وسیله گاهی آزاردهنده می‌شود، به خصوص اگر مشکل چیز مهمی مثل تعمیر کولر گازی یا تعمیر یخچال فریزر باشد. تازه ما در مورد تعمیرکاران ناشناس خیلی از فاکتورهای مهم مثل تجربه، تعهد، قیمت مناسب، استفاده از قطعات یدکی اصلی و شرکتی، رعایت حقوق مشتری، سرعت در ارائه خدمات را نمی‌توانیم به هنگام تماس حدس بزنیم و ممکن است بابت یک انتخاب اشتباه به میزان قابل توجهی زیان ببینیم و این در حالی است که بسیاری از تعمیرکاران هم ضمانت بعد از تعمیر ارائه نمی‌کنند.

همه این نکات ما را به این مسئله می‌رساند که باید دقت زیادی برای انتخاب یک تعمیرکار و سرویس‌دهنده به عمل بیاوریم.

خوشبختانه این روزها، همه خدمات هم در حال آنلاین شدن هستند و نیازی نیست که ما نگران وقت و انرژی خود باشیم.

پس اگر شما از این به بعد بابت تعمیر کولر گازی، تعمیر ماشین لباس‌شویی، تعمیر ماشین ظرف‌شویی و تعمیر یخچال فریزر خود دچار مشکل شدید، می‌توانید با تعقیب کردن لینک‌های این نوشته هم مطالب آموزشی و هم به صورت آنلاین درخواست تعمیر در اسرع وقت بدهید تا تعمیرکاران مجاز و مجرب در اسرع وقت برای ارائه خدمات به شما مراجعه نمایند. در ضمن از شماره‌های تلفن مندرج در سایت هم می‌توانید استفاده کنید و با دریافت کردن یک سرویس سریع، دقیق و باکیفیت، ضمانت کتبی ۲ تا ۶ ماهه تعمیرات را هم دریافت کنید.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.