نمونه‌های جالبی از طراحی‌های وسایل، مبلمان و فضاهای داخلی منزل که زندگی را برایمان آسان، دلپذیر و زیبا می‌کنند!

0

خیلی‌ وقت‌ها تصور می‌کنیم که در طراحی و تولید برخی از وسایل و مبلمان منزل، جای تغییر و تحول زیادی وجود ندارد. به عبارت دیگر، به خاطر اینکه ده‌ها و صدها سال از زمان تولید این اشیا گذشته، به جز تغییرات زینتی پوسته‌ای دیگر نمی‌توان دستی به سر و گوش آن چیز کشید و امکان تغییر کاربردی خوب که متناسب با نیازهای ما باشد، وجود ندارد.

بسیاری از تولیدکننده سال‌هاست که به همان طراحی‌های سنتی چسبیده‌اند و فقط گاهی ژورنال‌های خارجی را ورقی می‌زنند و تغییرات کوچکی در تولیدات خود، ایجاد می‌کنند.

اما جالب است که زمانی که مشغول تغییر چیدمان منزل هستیم یا به منزل جدیدی می‌رویم یا از یک وسیله زیاد استفاده می‌کنیم، در ذهن خودمان جرقه‌هایی برای ابتکارات نو، شکل می‌گیرد.

متاسفانه این جرقه‌ها و ایده‌ها، به همان سرعت که می‌آیند، محو و فراموش می‌شوند و ماها که امکان در میان گذاشتن آن با تولیدکننده‌ای با گوشی شنوا نداریم، نمی‌توانیم هیچگاه این ایده‌ها را به صورت عملی مشاهده کنیم.

حالا در این پست، شما به تعدادی از طراحی‌های خلاقانه نگاه کنید. قطعا حسرت خواهید خورد که چرا طراحی‌هایی از این دست وارد زندگی روزمره ما نمی‌شوند و ما از آنها محروم می‌مانیم:

۱-تخت دو نفره واقعا لازم نیست که طراحی سنتی همیشگی را داشته باشد و می‌تواند اینچنین یک اتاق مشترک را به دو نیم کند و یک حریم شخصی نسبی برای دو فرزند ایجاد کند!

۲- لازم نیست که برای تزئین محوطه خارحی یک وبلا، هزینه زیادی کنید. چند کنده درخت کافی است!

۳- با توجه به روحیات و عادات ما ایرانی‌ها، تحمل خانه‌های که اندرون آنها از بیرون هویدا باشند، برایمان دشوار است. اما اگر به سایت‌های معماری زیاد سر زده باشید، می‌بینید که چنین چیزی در فرنگ بسیار روتین است.

اما من این عکس را به این خاطر اینجا درج نمی‌کنم. این عکس برایم از این جهت جالب بود که یک روتین ذهنی را از بین می‌برد: اینکه لازم نیست ما حتما در خانه اجزای جدای دیوار و پنجره و سقف داشته باشیم و می‌توانیم آنها را در هم ترکیب کنیم!

۴- بار کردن دستمال‌های توالت بر پشت یک گوسفند منیمال

۵- این سرسره کنار راه‌پله تا ابد برای کودکان این خانه خاطره می‌سازد

۶- راه‌پله‌ای محصوص کتاب‌خوان‌هایی که همیشه فضا برای نگهداری کتاب‌های خوب کم می‌آورند.

۷-یک میز متفاوت! کو پایه‌هایش. چه توهم خوبی!

۸- میز رسپشن هتل متفاوت. جان می‌دهد برای یک هتل در یک منطقه ییلاقی و جنگلی

۹- من مطمئنم زمانی نهضت آباد کردن اتاق‌های زیرشیروانی در ایران به راه می‌افتد و معمارهای داخلی یک کار و کاسبی تازه در این زمینه ایجاد می‌کنند.

با وضعیت حاکم اقتصادی، یک اتاق در همین حد را با یک طراحی زیبا آماده می‌کنند و می‌دهند دست مشتری! امیدوارم واقعا در همین حد زیباسازی‌شان کنند!

۱۰- این یکی باز برای مت کاربردی نیست، اما چه طراحی بکر آرامش‌بخشی

۱۱- یک کتابخانه متفاوت

۱۲- دریای مواج و فانوس دریایی – یک مجسمه زیبای متفاوت

۱۳-حیوانات خانگی هم نیازمند طراحی‌های خلاقانه هستند!

۱۴- تاب – صندلی راحتی فضای آزاد

۱۵- و یک تاب متفاوت دیگر

۱۶- حتی اگر یک میز کار کوچک دارید با چنین اشیای زینتی بیاراییدش!

۱۷- ننوی بین دو درخت را امتحان کرده‌اید؟ داخل خانه کاش چنین چیزی داشتیم

۱۸- یک حمام با طراحی سیاه و سفید زیبا

۱۹- آخر چه کاری است که به صورت جدا میز و پخش‌کننده بلوتوث بخرید، در حالی که می‌شود میز بلوتوث دار خرید! چقدر زیبا و چه پخش ۳۶۰ درجه خوبی

۲۰- طراحی مدرن یک اتاق خواب

۲۱- یادآور تلفن‌های کلاسیک با طراحی مدرن

۲۲- انحناهای دلنواز این قفسه – کتابخانه

۲۳- صندلی متفاوت

۲۴- یک راه‌پله چوبی با طراحی واقعا متفاوت

۲۵- ایده ای خوب برای اردوهای دانش‌آموزی

۲۶- شش ضلعی‌هایی که فضای این سرویس بهداشتی را متفاوت کرده‌اند


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.