اتحادیه ملی مصرف‌کنندگان، خرید سرفیس را با توجه به آمار ۲۵ درصدی نارضایتی از آن توصیه نمی‌کند!

3

یکی از جنجالی‌ترین خبرهای فناوری امروز این است که بر اساس پژوهش اتحادیه ملی مصرف‌کنندگان آمریکا، برآورد شده که ۲۵ درصد خریداران لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌های خانواده سرفیس مایکروسافت تا انتهای سال دوم خرید، با مشکلات جدی محصول خریداری‌شده روبرو می‌شوند.

با توجه به این مطلب، حالا خانواده سرفیس در طبقه «توصیه نمی‌شود» قرار داده شده.

اما از آن سو مایکروسافت زیر بار نمی‌رود و ادعا می‌کند که میزان رضایت خریداران از آنچه در این گزارش ادعا شده، بالاتر است. البته این کار را با زیرکی و محافظه‌کاری انجام داده است.

مایکروسافت دقیقا نوشته است که:

«ما بر این باور نیستیم که این یافته‌ها دقیقا تجربه واقعی کاربری دارندگان محصولات سرفیس را بازتاب بدهند یا بازتاب‌دهنده عملکرد و میزان ارتقای اعتماد به نسل‌های مختلف سرفیس باشد.»

یعنی مایکروسافت به صورت ظریقی می‌خواسته بگوید که شاید در مورد نسل‌ها قبل محصولات، مشکلاتی وجود داشته، اما این مشکلات در نسل‌های تازه‌تر کمتر شده‌اند. منتها از نظر تبلیغاتی بیان کردن <طلب به این صورت صلاح نیست و بنابراین اظهار نظر به صورت دیپلماتیک صورت گرفته است.

محصولات سرفیس، محصولا واقعا گرانی هستند. در شرایطی که برای خرید یکی از آنها تقریبا دو برابر یک محصول ویندوزی کارآمد باید هزینه کرد، خریداران نمی‌خواهند بین راه دچار زیان و پشیمانی شوند.

علیرغم این گزارش خانواده سرفیس عاشقان خود را دارد. مقاله یکی از آنها را در اینجا می‌توانید بخوانید.

 
3 نظرات
 1. ممد می گوید

  من سرفیس ۳ پرو داشتم، خیلی داغ میکرد و فنش طوری میچرخید و صدا میداد که توجه همه رو جلب میکرد! با یه برخورد کوچیک با زمین گوشه تبلت له شد و شیشه اش شکست و غیر قابل استفاده شد، هزینه و دردسر تعمیرش هم اصلا به صرفه نبود.
  یه سال بعدش سرفیس ۴ پرو گرفتم، تمام فریم فلزی دور شیشه اش پر از خط و خش و له شدگی شده، چند تا از دکمه های صفحه کلیدش کنده شده و ظاهرش یه جوری شده که انگار از تو آشغالا پیداش کردم! قلمش هم موقع تعویض باتری با یه فشار کوچیک شکست، دایم هم وسط کار خود بخود خاموش میشه!
  سرفیس فقط از پشت ویترین و وقتی نو هست قشنگه، فقط برای نگاه کردن ساخته شده، به درد استفاده در دنیای واقعی نمیخوره، اونایی هم که خودشون رو شرحهه شرحهه میکنن و طوری ازش طرفداری میکنن که انگار مایکروسافت مال باباشونه به احتمال زیاد تا حالا یه سرفیس نداشتن و ندیدن که چقدر زپرتیه! اینکه توی نمایشگاه یا مغازه یه خورده سرفیس رو دسمالی کرده باشید فرق میکنه تا اینکه شش ماه باهاش کار کرده باشید، توی نمایشگاه و با دسمالی کردن من و شما قرار نیست سرفیس خراب بشه، از پنیر که ساخته نشده! برید تو همون نمایشگاه از فاصله نیم متری بندازیدش روی زمین ببینید با بدنه فلزیش! چند تکه میشه!

 2. فرشاد می گوید

  خیلی جالبه! سازمانی به اسم اتحادیه مصرف‌کنندگان دارن که در دفاع از حق خریدار بهشون پیشنهاد میده فلان کالا رو اگه بخری احتمالاً ضرر میکنی! حقوق مصرف‌کننده چقدر میتونه مهم باشه و ما چقدر ساده رضایت دادیم به تولیدات آشغال سایپا و ایران خودرو!

 3. خشایار امری می گوید

  من سرفیس پرو ۳ داشتم، خیلی دوست داشتنی بود ولی به علت همین مشکلاتش فروختم، اذیت زیاد می کرد، مشکلات هم به نظر من سخت افزاری نبود، نرم افزاری بود. بعضی موقع ها بود که چرخش صفحه قفل می کرد، دیگه نمی چرخید، ویندوز استور از کار میوفتاد، قلم رو نمیشناخت، باتری رو اشتباه نشون میداد خاموش می شد، تاچ صفحه از کار میوفتاد. اینا مشکلاتیه که الان یادم میاد. همین چیزا باعث شد که بفروشم و دیگه سمت سرفیس ۴ نرم. به جاش آیپد گرفتم،‌ هرچند که به اندازه سرفیس منعطف نیست ولی همین کارایی که باید بکنه رو درست و بدون مشکل انجام میده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.