عشق ورزیدن به ونسان ون گوگ: پروژه بسیار دشواری که با تلاش ۱۲۵ هنرمند نقاش و ترسیم ۶۵ هزار نقاشی منجر به تولید یک فیلم انیمیشن بی‌نظیر شد

1

احتمالا در شبکه‌های اجتماعی تریلرهای فیلم عشق ورزیدن به ونسان یا Loving Vincent را دیده‌اید. من هم آن تکه‌های کوچک را دیده بودم ولی نمی‌دانستم، داستان اصلی از چه قرار است، آخر در شبکه‌های اجتماعی، بسیاری از دارندگان کانال‌ها و صفحات محبوب، هیچ تعهدی برای اطلاع‌رسانی دقیق، ندارند!

سایت معتبر IndieWire مقاله‌ای جالب در مورد این فیلم دارد.

دوروتا کوبیلا، یک نقاش و پویانما (انیماتور) بود که از اینکه مدام مجبور است روی پروژه‌های دیگران کار کند و هیچ پروژه شخصی‌ای برای خودش نداشته، خسته شده بود.

او در دو رشته هنر و روانشناسی تحصیل کرد و پایان‌نامه‌اش در مورد نامه‌های ون گوک بود. برای همین این ایده به نظرش رسید که با توجه به اطلاعات نامه‌ها و جو تابلوهای ون گوگ، یک فیلم کوتاه هفت دقیقه‌ای در مورد آخرین روزهای زندگی ون گوک بسازد.

او این پروژه را در Kickstarter معرفی کرد و در همین حین با یک تهیه کننده به نام «هیو ولشمن» آشنا شد که پیشنهاد کرد این پروژه توسعه پیدا کند و تبدیل به فیلم طولانی بشود.

این دو هفت سال تمام وقت صرف کردند تا سرانجام موفق به ساختن این فیل شد.

تکنیکی که آنها برای خلق فیلم ۹۵ دقیقه‌ای خود استفاده کردند، استفاده از ۹۴ تابلوی نقاشی ون گوک به عنوان پشت‌زمینه پویایی انیمیشن بود.

آنها هنرپیشه‌های خوبی را گرد آوردند و در مرحله نخست دو هفته از آنها در جلوی پرده سبز فیلمبرداری کردند. بعد با تکنیک‌های کامپیوتری، به نقاشی‌ها حالت پویا و زنده دادند و فیلم‌های معمولی را دارای همان جلوه‌های نقاشی‌های سبک ون گوک کردند.

جالب است بدانید که برای ایجاد این فیلم ۶۵ هزار نقاشی رنگ و روغن به صورت دستی، آن هم در ابعاد بزرگ کشیده شد.

فیلم عشق ورزیدن به ون گوک از ۲۲ سپتامبر در آمریکا به نمایش درخواهد آمد.

 
1 نظر
  1. حسنا می گوید

    امون ازین فرنگیا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.