هنرمند نیجریه‌ای که با خودکار، نقاشی و پرتره‌های شبیه عکس ترسیم می‌کند

3

در سبک نقاشی هایپررئالیستیک، نقاش چنان جزئیات و بافت و پرسپکتیو را طبیعی روی کاغذ می‌آورد، گویی که یک عکس از سوژه گرفته شده است.

برخی ممکن است نقاشی هایپررئالیستیک را دوست نداشته باشند و بگویند بگذارید عکس را دوربین‌ها بگیرند و در نقاشی تخیل و ایده را را فدای ترسیم دقیق نکنید.

اما خب، نباید منکر هنر نقاشان هایپررئال شد، ضمن اینکه این گزاره که نقاشی هاپررئال، درست مانند ثبت یک عکس است، درست نیست.

نقاشان هایپررئال بسیار دیده‌ایم. اما هنرمندی که امروز برخی از آثارش را معرفی می‌کنیم، به جای اتکا به انواع قلم‌ها و رنگ‌ها و تجهیزات نقاشی، همه دار و ندارش، فقط یک خودکار بیک (قلم نوک‌ساچمه‌ای معمولی) است و بس!

نام این هنرمند اسکار اوکونو است و یک نیجریه‌ای است.

او از ۹ سالگی به صورت خودآموز نقاشی با خودکار را شروع کرد. ضمانی که به دانشکده معماری رفت، روی نقاشی هایپررئال تمرکز کرد.

او هنرش را ثمره صرف وقت و شکیبایی می‌داند. برای ترسیم هر اثر، او بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ ساعت وقت می‌گذارد!

به این زمان باید وقت و انرژی که برای پیدا کردن سوژه و ترسیم طرح‌های اولیه و عکس برداشتن از سوژه‌ها اضافه کنیم.

او حتی زمانی را برای گفتگو با سوژه‌ها کنار می‌گذارد تا آدم‌هایی را که قصد کشیدن طرحشان را دارد بیشتر بشناسد و باور دارد که این امر به بهتر شدن اثرش کمک می‌کند.

گرچه اوکونو گاهی کشیدن پرتره آدم‌ها مشهور را هم قبول می‌کند، اما معمولا آثارش با هدف برجسته کردن هویت سیاهان، مسائل اجتماعی- سیاسی و جنسیتی کشیده می‌شوند.

 
3 نظرات
 1. الباب می گوید

  نظرات پخش نمیکنید چه نظری بذارند اشخاص

 2. محمود می گوید

  خیلی قشنگ بود
  ممنون

 3. علی می گوید

  بینظیر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.