نسخه آینده فایرفاکس را الان آزمایش کنید! ویژگی‌های احتمالی فایرفاکس ۵۷

0

فایرفاکس هنوز از پا ننشسته و در حالی که کروم از این مروگر سال‌های سال است که پیشی گرفته، همچنان به خلاقیت و ارتقاهای خوب ادامه می‌دهد.

انتظار می‌رود که نسخه بعدی فایرفاکس، یعنی فایرفاکس ۵۷، ماه نوامبر در اختیار کاربران قرار بگیرد. اما طبق معمول کسانی که خیلی علاقه‌مند هستند ویژگی‌های نسخه تازه مرورگر را زودتر تجربه کنند، می‌توانند با دانلود نسخه‌های بتا، توسعه‌ای و همچنین نسخه موسوم به شبانه یا Nightly، از دیگران پیشی بگیرند.

برای دانلود می‌توانید به اینجا بروید. ما توصیه می‌کنیم نسخه Nightly را دانلود کنید، چون ویژگی‌های تازه در این نسخه بیشتر نمایان می‌شود.

اما ویژگی‌های تازه فایرفاکس ۵۷ کدام‌ها هستند.

فایرفاکس ۵۷ رابط کاربری تازه‌ای دارد که نامش فوتون است. فایرفاکس ۵۷ حالت مسطح یا لفت دارد و کار با آن سرراست‌تر می‌نماید.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

در نوار آدرس فایرفاکس می‌بینیم که سه آیکون اضافه شده است. یک آیکون به صورت سه نقطه – آیکون به شکل ستاره برای بوک‌مارک کردن صفحه و نیز آیکون سرویس پاکت. (حتما می‌دانید که فایرفاکس پاکت را اوایل سال میلادی جاری خرید.)

چیز دیگری که در نوار آدرس دیده می‌شود، آیکون به شکل کتاب است که نشان می‌دهد نسخه ترو تمیز برای مطالعه صفحه مورد نظر، وجود دارد.

اما کلیک بر روی آن آیکون به شکل سه نقطه چه می‌کند؟ با این کار منوی کوچکی باز می‌شود که اجازه می‌دهد، آدرس را کپی کنید، آن را ایمیل کنید یا به گوشی موبایل خود ارسال کنید.

فایرفاکس ۵۷، ابزاری برای گرفتن اسکرین‌شات دارد که آیکون در بالا و سمت راست منو قرار دارد. این آیکون به شکل یک قیچی کوچک است. بعد از کلیک بر روی آن، می‌بینید که با حرکت دادن نشانگر ماوس روی صفحه اینترنتی، قسمت‌های مختلفی از صفحه های‌لایت می‌شوند و شما می‌توانید از این قسمت‌های های‌لایت شده، اسکرین‌شات تهیه کنید.

شاید با این قابلیت اسکرین‌شات گرفتن خود مرورگر، نیاز بسیاری از ماها به استفاده از برنامه‌های جانبی گرفتن اسکرین شات تا حد زیادی کم شود. من این ویژگی را امتحان کردم و به نظرم بسیار کارا آمد. ضمن اینکه با آن شما می‌توانید به راحتی در صفحاتی که اسکرول می‌خورند، محدوده گرفتن عکس را توسعه دهید و از صفحه تا هر جایی که مایل بودید، عکس تهیه کنید.

اما صفحه برگه‌ها هم در فایرفاکس ۵۷ متحول شده است. در بالای این صفحه کادر جستجو مشاهده می‌شود. در زیر آن نمایی از صفحاتی که شما بیشتر از آنها بازدید کرده‌اید، دیده می‌شوند.

اما چیزی جالبی که اضافه شده است، بخش سایت‌های توصیه شده توسط پاکت است. البته شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام یک از این قسمت‌ها نمایش داده شوند و کدام‌ها، خیر.

تحول دیگر مسلما سریع‌تر شدن فایرفاکس است.

مسلما هیچ تضمینی وجود ندارد که ویژگی‌هایی که در بالا ذکر کردیم، حتما به نسخه نهایی فایرفاکس ۵۷ راه یابند، اما قطعا می‌شود گفت که فایرفاکس ۵۷ تلاش مثبتی برای محبوب کردن فایرفاکس خواهد بود.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.