احتمالا گوگل واحد تلفن‌های هوشمند اچ‌تی‌سی را تصاحب می‌کند تا روند فروش موفقیت‌آمیز گوشی‌های پیکسل ادامه‌ یابد

0

در سال‌های اخیر شرکت HTC در حال ضرردهی بوده و حال و روز خوبی ندارد. حالا گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد گوگل می‌خواهد هر طوری هست اچ‌تی‌سی را سرپا نگه دارد. گوگل می‌خواهد با خرید یا سرمایه‌گذاری در بخش گوشی‌های این شرکت؛ حیات‌اش را ادامه دهد.

سایت Digitimes به نقل از یک خبرگزاری تایوانی Commercial Times می‌گوید اچ‌تی‌سی در مراحل نهایی مذاکره با گوگل برای فروش واحد کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند خود است. هنوز به درستی معلوم نیست که گوگل می‌خواهد واحد موبایل اچ‌تی‌سی را به طور کامل خریداری کند یا فقط اقدام به سرمایه‌گذاری و تبدیل شدن به یک شریک برای اچ‌تی‌سی است.

گزارش‌ها منتشر شده درباره مذاکرات گوگل و اچ‌تی‌سی نشان می‌دهد که گوگل فقط روی بخش گوشی‌های تلفن هوشمند اچ‌تی‌سی تمرکز دارد و واحدهایی مانند Vive یا VR HTC شامل این قرارداد نمی‌شوند.

احتمال خرید اچ‌تی‌سی توسط گوگل بیشتر از سرمایه‌گذاری است چون هم‌اکنون اچ‌تی‌سی گوشی‌های گوگل پیکسل و گوگل پیکلس ایکس‌ال را تولید می‌کند و قرار است گوشی‌های رده پایین‌تر و کوچک‌تر گوگل نیز در اچ‌تی‌سی توسعه داده شوند. اچ‌تی‌سی از ابتدا گوشی‌هایی اندرویدی ساخته و بهترین گزینه برای خرید از سوی گوگل محسوب می‌شود.

اگر این گزارش‌ها واقعیت داشته باشند؛ ممکن است گوگل بخواهد مدلی که برای موتورولا پیاده‌سازی کرد را دوباره برای اچ‌تی‌سی تکرار کند. اگر یادتان باشد؛ گوگل واحد ورشکسته گوشی‌های تلفن همراه موتورولا را خرید و کمتر از دو سال در اختیار خود داشت. در این مدت کمک کرد تا گوشی‌های سری Moto X روانه بازار شوند و بعد موتورولا را به لنوو فروخت.

گوشی‌های پیکسل گوگل در حال فروش خوبی هستند و به نظر می‌رسد گوگل دوست دارد این روند ادامه داشته باشد و شاید دایمی شود. اچ‌تی‌سی می‌تواند گوشی‌های رده بالای گوگل را تولید کند و باعث رقابت جدی‌تر گوگل با اپل و سامسونگ در بازار موبایل شود.

شرکت اچ‌تی‌سی در چند سال اخیر و پس از ورود گوشی‌های رده بالا و با کیفیت چینی مانند هواوی و شیائومی به بازار روندی نزولی به خود گرفت و اسمارت‌فون‌های این شرکت دیگر مانند سابق فروش ندارد.

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.