صاحبان گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس‌ال می‌توانند تا پایان عمر از عکس‌های با کیفیت اصلی خود پشتیبان‌گیری کنند

0

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های گوشی‌های پیکسل اصلی که در سال ۲۰۱۶ از سوی گوگل معرفی شدند؛ پشتیبان‌گیری بی‌نهایت از تصاویر گرفته شده با دوربین این گوشی‌ها روی سرویس Google Photos بود. این تصاویر با همان کیفیت اصلی ذخیره و پشتیبان‌گیری می‌شوند.

گوشی‌های دیگر نمی‌توانند تصاویر را با همان کیفیت اصلی روی برنامه و سرویس Google Photos ذخیره کنند و از کیفیت «high quality» برای پشتیبان‌گیری بی‌نهایت استفاده می‌کنند. در واقع، این ویژگی یک مزیت ویژه و انحصاری ارایه شده از سوی گوگل به خریداران و صاحبان گوشی‌های پیکسل بود.

گوگل روی گوشی‌های نسل دوم پیکسل که اخیرا معرفی شدند؛ همین ویژگی را با یک محدودیت کوچک تکرار کرده است. صاحبان گوشی‌های پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‌ال می‌توانند تا پایان سال ۲۰۲۰ عکس‌های خود را با کیفیت اصلی روی Google Photos ذخیره کنند و پس از آن مانند دیگر گوشی‌های بازار باید با کیفیت «high quality» پشتیبان‌گیری شوند.

تصور می‌شد که محدودیت ایجاد شده برای سری جدید گوشی‌های پیکسل ۲ گوگل؛ شامل گوشی‌های پیکسل اصلی سال ۲۰۱۶ هم می‌شود ولی تحقیقات و پرس‌وجو چند سایت معتبر از گوگل نشان می‌دهد که این‌طور نیست و کماکان صاحبان گوشی‌های پیکسل و پیکسل ایکس‌ال اصلی می‌توانند تا پایان عمر از عکس‌های با کیفیت اصلی خود پشتیبان‌گیری کنند. بنابراین؛ محدودیت نزدیک به سه سال گوشی‌های پیکسل ۲ شامل این‌ها نمی‌شود.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

جالب است که یک ویژگی بزرگ و جذاب روی سری اول گوشی‌ها ارایه شده و برای سری دوم با محدودیت روبرو می‌شود. معمولا این‌طور است که گوشی‌های جدیدتر از ویژگی‌های بهتری سود می‌برد ولی انگار گوگل می‌خواهد هنوز فروش خوب پیکسل‌های سری اول را ادامه بدهد و محرک‌هایی برای خریدشان در بازار وجود داشته باشد.

این خبر  می‌تواند برای دارندگان گوشی‌های نسل اول پیکسل خوشحال‌کننده باشد. گوشی‌های پیکسل معرفی شده در سال ۲۰۱۶ از مشخصات سخت‌افزاری رده بالا و شاخصی در بازار برخوردار نبودند اما گوگل چندین ویژگی و قابلیت نرم‌افزاری ویژه روی آن‌ها ارایه کرد که برگ برنده‌شان محسوب شدند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.