عکس‌هایی نایاب از معماری متراکم و ساختمان‌های عمودی شهر هنگ‌‌کنگ

0

در چندسال گذشته؛ معماری و ساختمان‌های عمودی سربه‌فلک کشیده شهر هنگ‌کنگ؛ پای بسیاری از عکاسان را به این شهر باز کرده است تا با پهپادها یا بر فراز برج‌ها عکاسی کنند.

هنگ‌کنگ شهری شلوغ و متراکم از جمعیت و ساختمان است. نمادهای زیادی از شهرهای قدیمی و تاریخی در این مکان وجود دارد اما نمادهای شهری امروزی بیشتر به چشم می‌خورند. در هنگ‌کنگ به سختی می‌شود خورشید را دید چون ساختمان‌ها مانعی بزرگ بر سر راه چشم هستند. عکاسان زیادی به هنگ‌کنگ سفر می‌کنند تا طی چند روز از سوژه‌های جذاب این شهر و از جمله همین ساختمان‌ها و خیابان‌ها تنگ در آغوش هم عکاسی کنند و دوباره به زادگاه خود برگردند. آن‌ها دوست ندارند در هنگ‌کنگ زندگی کنند چون فقط از پنجره خانه‌شان می‌توانند پنجره همسایه را ببینند.

هنگ‌کنگ در آستانه انفجار است و عکاسی در این شهر پر هرج و مرج و شلوغ بسیار سخت و همراه با دردسرهایی است ولی همین موضوع جذابیت عکاسی را بیشتر می‌کند. عکاسانی که چندین بار به این شهر سفر کرده باشند؛ از تجربه‌های قبلی بهترین استفاده را کرده و می‌دانند برای عکاسی کدام منطقه‌ها و در چه بازه زمانی باید حضور داشته باشند وگرنه امکان عکاسی از سوژه‌های شهری از دست می‌رود.

در زیر چندین عکس زیبا و نایاب از فراز ساختمان‌های عمودی و معماری متراکم و فشرده شهر هنگ‌کنک را با هم می‌بینیم:

 


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.