پس از یک ماه؛ iOS 11 روی ۵۵ درصد دستگاه‌ها نصب شده است

0

براساس اطلاعات جمع‌آوری شده توسط موسسه Analysts Mixpanel؛ حدود ۵۴.۴۹ درصد از دستگاهایی که می‌توانستند به iOS 11 به‌روزرسانی شود؛ در همان ماه اول پس از انتشار این سیستم‌عامل به‌روزرسانی کردند.

در مقایسه با به‌روزرسانی‌های iOS 10، به سیستم‌عامل جدید اپل کندتر به‌روزرسانی شده است ولی این اتفاق در یک جریان تدریجی و پیوسته در حال رخ دادن است.

نسخه یازدهم iOS در تاریخ ۱۹ سپتامبر عرضه شد و تنها یک هفته پس از آن؛ حدود ۲۵ درصد دستگاه‌ها و دو هفته پس از آن ۳۸.۵ درصد دستگاه‌ها به‌روزرسانی شدند. در هفته سوم؛ حدود ۴۷ درصد دستگاه‌ها آن را نصب کردند.

در حال حاضر؛ حدود ۵۵ درصد دستگاه iOS 11 را نصب کردند؛ ۳۹.۱۷ درصد دستگاه‌ها iOS 10 را اجرا می‌کنند و هنوز ۶.۳۴ درصد دستگاه‌ها از نسخه‌های قدیمی‌تر iOS بهره می‌برند.

اپل تا کنون سه به‌روزرسانی جزیی را برای iOS 11 منتشر کرده است تا باگ‌ها و اشکالات کشف شده روی سیستم‌عامل جدید را رفع کنند. تازه‌ترین به‌روزرسانی iOS 11.0.3 مشکل صدا و لمس روی آیفون‌های ۷ و عدم پشتیبانی از صفحه‌نمایش‌های تعویضی روی آیفون ۶ را رفع می‌کند.

به‌روزرسانی iOS 11.0.2 نیز برای رفع مشکل آزاردهنده شنیدن نویز در هنگام مکالمه با گوشی‌های آیفون ۸ و ۸ پلاس عرضه شد.

احتمالا با عرضه به‌روزرسانی عمده iOS 11.1؛ شاهد نصب بیشتر iOS 11 روی دستگاه‌های اپل خواهیم بود چون غالبا مردم با انتشار یک به‌روزرسانی عمده؛ سعی می‌کنند سیستم‌های خود را ارتقا دهند. iOS 11.1 با ایموجی‌های جدیدی عرضه می‌شود و ممکن است شامل Apple Pay Cash هم باشد که پرداخت peer-to-peer را فراهم می‌کند.

در سال‌های گذشته؛ همیشه ایموجی‌های جدید باعث افزایش نرخ به‌روزرسانی شده‌اند. روی iOS 11 برخی اشکالات دیگر نیز رفع می‌شوند. از جمله؛ باگی که موجب می‌شود سیستم رمزنگاری WPA2 روی وای‌فای به درستی کار نکند و آسیب‌پذیری جدید و خطرناکی هم در دسترس هکرها قرار گیرد.

هنوز مشخص نیست شرکت اپل چه زمانی به‌روزرسانی عمده iOS 11.1 را منتشر می‌کند ولی نسخه بتای عمومی آن در دسترس توسعه‌دهنده‌ها قرار گرفته است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.