Jolla امیدوار است با ایجاد امکان نصب سسیتم‌عاملش بر روی دستگاه‌های اندروید، سهم خوبی از بازار را به دست بیاورد

1

نویسنده مهمان: پیام محمدی:

Jolla شرکتی است که توسط تعدادی از کارمندان سابق نوکیا پس از توقف پروژه MeeGo ساخته شده است. این شرکت در اوایل هفته جاری نخستین گوشی‌اش را که از سیستم عامل Sailfish استفاده می‌کند، به بازار عرضه کرد.

اکنون این شرکت می‌گوید که برنامه‌های بزرگی برای ورود به بازار تلفنهای هوشمند دارد. آنها می‌خواهند امکان نصب Sailfish را بر روی دستگاه‌های اندرویدی نیز فراهم کرده و مخاطبان این پلتفرم را فقط به سخت‌افزارهای دست اول محدود نکنند.

مدیرعامل این شرکت -تومی پینیماکی- در مصاحبه ای با وب‌سایت فنلاندی Talouselämä گفت که Jolla تجارت دستگاه و تجارت سیستم عامل است. نصب این سیستمهامل بر روی دستگاههای اندروید نسبتا آسان است.

12-3-2013 11-26-45 AM

مشخص است که این شرکت از قدرت اندروید و توانایی آن در گسترش این پلتفرم به خوبی آگاه است. پینیماکی اشاره می‌کند که “نیمی از خریداران تلفنهای هوشمند در چین در حال جایگزینی دستگاههای قدیمی یا ارزانشان با نسخه‌های اندرویدی بهتر هستند” و این شرکت باور دارد که جامعه مشتریان اندروید م‌یتواند به رشد سیستمعامل Sailfish کمک کند.

همچنین Jolla متوجه شده که از این طریق هزینه‌ای بابت توزیع سیستم عاملش متحمل نخواهد شد.

هیچ اطلاعی از زمانی که قرار است این شرکت نحوه نصب این سیستم عامل بر روی دستگاههای اندروید را شرح دهد، در دسترس نیست اما این احتمال وجود دارد که اگر Jolla بخواهد نصب Sailfish را ساده کند، این سیستم عامل میتواند به سرعت، سهم چشمگیری از بازار را در اختیار بگیرد.

منبع


 
1 نظر
  1. متین می گوید

    ترمینال هم داره !!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.