گوگل مجوز پرواز بالون‌های اینترنتی بر فراز جزایر پورتوریکو را گرفت تا به کمک مردم مناطق آسیب‌دیده از طوفان ماریا بشتابد

0

سازمان FCC به گوگل اجازه داد بالون‌های اینترنتی خود را بالای پورتوریکو مستقر کند. این بالون‌ها بخشی از پروژه Project Loon گوگل و برای فراهم کردن دسترسی به اینترنت و موبایل در مناطق مختلف جهان ساخته شده‌اند.

پیش‌ از این گوگل از بالون‌های هلیومی برای دسترسی به شبکه و اینترنت LTE در مناطق سیل‌زده کشور پرو استفاده کرده بود و اینک با یک شرکت ارایه‌دهنده خدمات اینترنت زمینی همکاری می‌کند از روی زمین سیگنال‌های رادیویی برای بالون‌ها ارسال شوند. در مواقعی که حوادث طبیعی در این منطقه رخ بدهد؛ این بالون‌ها می‌توانند شبکه موبایل و اینترنت اضطراری راه‌اندازی کنند.

هنوز مشخص نیست که کدام شهرها و اپراتورهای مخابراتی کشور پورتوریکو در این پروژه با گوگل همکاری می‌کنند ولی مشخص شده است که آزمایشگاه نوآوری‌های X گوگل در پورتوریکو برای پرواز بالون‌ها و دسترسی به اینترنت مشارکت دارد.

نزدیک به ۳.۵ میلیون نفر ساکن جزایر پورتوریکو که از طوفان ماریا صدمه دیده و شبکه‌های مخابراتی زمینی‌شان قطع شده است؛ امیدوار هستند با این اقدام گوگل بتوانند با خانواده و دوستان‌شان ارتباط برقرار کنند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

طوفان ماریا به زیرساخت‌های مخابراتی پورتوریکو به شدت آسیب رسانده است. طبق یک گزارش؛ کمتر از ۲۵ درصد برج‌های مخابراتی تلفن همراه این کشور فعال هستند و به مدار بازگردانده شده‌اند و تا کنون تنها ۱۰ درصدشان بازسازی شدند.

در Project Loon سعی می‌شود یک سیگنال مخابراتی از سوی زمین برای بالون‌های شناور در آسمان ارسال و تقویت شود. بالون‌ها نیز امکان ارتباط موبایل افراد مختلف را فراهم می‌کنند. این بالون‌ها در ارتفاع ۶۵ هزار پایی پرواز می‌کنند و سیگنال‌ها را سوی زمین منتشر می‌کنند.

در تجربه قبلی این پروژه در پرو؛ حدود ۱۶۰ گیگابایت دیتا در مساحتی به اندازه کشور سوئد ارسال شده است. این حجم از دیتا برای استفاده ۳۰ میلیون کاربر از برنامه‌ای مانند واتس‌اپ کافی است یا دو میلیون نفر می‌توانند از سرویس‌های ایمیل استفاده کنند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.