فروش ۶ میلیون آیفون X در جمعه سیاه؛ مدل ۲۵۶ گیگابایتی دو برابر بیشتر فروخت!

0

تنها شرکت آمازون و خرده‌فروش‌های بزرگ در «جمعه سیاه» پول پارو نکردند. امسال اپل نیز در این رویداد توانسته گوشی آیفون X بسیار بالایی به فروش برساند.

تحلیل‌گران موسسه Rosenblatt گزارش دادند در یک هفته «جمعه سیاه» حدود ۶ میلیون آیفون X فروخته شده است که آمار بسیار بالا و چشم‌گیری است و یک موفقیت محسوب می‌شود.

این موسسه می‌گوید اپل تا کنون ۱۵ میلیون گوشی آیفون X فروخته است. با دانستن این موضوع؛ فروش ۶ میلیونی این اسمارت‌فون در یک هفته ارزش بیشتری پیدا می‌کند.

فروش دو برابر مدل ۲۵۶ گیگابایتی

اما آمار جالب‌تر درباره آیفون X این است که مردم از مدل ۲۵۶ گیگابایتی بیشتر از مدل ۶۴ گیگابایتی استقبال کردند. در حالی که مدل ۶۴ گیگابایتی در فروشگاه‌های ایالت متحده ۹۹۹ دلار به فروش می‌رسد، مدل ۲۵۶ گیگابایتی قیمتی ۱۱۴۹ دلاری دارد و فقط ۱۹۲ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی بیشتری به دست می‌دهد.

کارشناسان انتظار داشتند که مدل ۶۴ گیگابایتی فروش بیشتری داشته باشد و مدل ۲۵۶ گیگابایتی با استقبال مردم روبرو نشود. برخی از سایت‌ها می‌گفتند که اپل در عرضه مدل ۲۵۶ گیگابایتی و بدتر از آن قیمت‌گذاری ۱۱۴۹ دلاری اشتباه کرده است.

اما اکنون گزارش‌های بازار و موسسه Rosenblatt می‌گوید که مدل ۲۵۶ گیگابایتی فروشی دو برابر مدل ۶۴ گیگابایتی داشته است!

پیش‌بینی‌های بازار این است که اپل در فصل و دوره تعطیلات کریسمس و شروع سال جدید میلادی؛ حدود ۳۰ میلیون آیفون X خواهد فروخت. تعداد کل آیفون‌های به فروش رفته در این مدت نیز ۸۰ میلیون گوشی می‌شود.

به نظر می‌رسد که آمار فروش آیفون X در ماه نوامبر، هفته‌ای ۳ میلیون گوشی باشد که البته در ماه دسامبر به ۴ میلیون گوشی می‌رسد.

با وجودی که ترافیک درخواست‌های خرید آیفون X روی سایت Apple.com کاهش یافته است ولی کارشناسان بازار و تحلیل‌گران موسسه Rosenblatt اعتقاد دارند که هنوز درخواست‌ها برای خرید این گوشی بالا است و هرگز افت نکرده‌اند. مینگ چی کو؛ تحلیل‌گر سایت KGI نیز نظر مشابهی دارد و هفته گذشته خبر داد که آیفون X هنوز فروش بالایی خواهد داشت.

به نظر می‌رسد، اپل با فروش آیفون X می‌تواند تا حدودی فروش پایین آیفون‌های سری ۸ را جبران کند.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.