آیا دویدن مجازی را تا حالا تجربه کرده‌اید؟!

5

پیاده‌روی یا دویدن در آغوش طبیعت، خیلی لذت‌بخش. اما مگر ما با این همه مشغله کاری و شرایط محل سکونت چقدر فرصت می‌کنیم چنین شرایطی را تجربه کنیم؟

خیلی وقت‌ها زمانی که عکس‌ها یا فیلم‌های از طبیعت مناطق مختلف دنیا می‌بینیم، با خودمان می‌گوییم که ای کاش ساکن همان جا بودیم، تا مرتب در طبیعت زیبای آنجا قدم بزنیم یا ورزش کنیم.

اما باز هم در مقام عمل، ورزش خیلی از آدم‌های پرمشغله محدود می‌شود به جست و خیز روی تردمیل. معمولا در این طور مواقع، برای اینکه سرگرم شویم، یا موسیقی گوش می‌کنیم، یا از تلویزیون فوتبال می‌بینیم و یا اینکه فیلمی را تماشا می‌کنیم.

اما خود من شخصا حوصله‌ام از همه اینها سر رفته. امروز با خودم گفتم که چرا به جای اینها ویدئوهای یوتیوب را رندم تماشا نکنم.

در این میان، ناگهان به ذهنم رسید که ویدئوهایی در مورد دویدن در طبیعت را از یوتیوب جستجو کنم و همین طوری کلیدواژه جادویی virtual running به ذهنم رسید.

نتایج جستجو حیرت‌انگیز بودند. چرا که در یوتیوب شما می‌توانید ویدئوهای متعددی پیدا کنید که در آن اشخاص در زیباترین مناطق دنیا، دوربین به دست گرفته‌اند یا دوربین‌های مخصوص ورزشی را به کلاه و لباس خود آویخته‌اند.

در نخستین تجربه من امروز حین ورزش، این ویدئوی دویدن در گراند کانیون را گذاشتم و همزمان ورزش کردم.

تا به حال فکر می‌کردم که گراند کانیون فقط یک دره عظیم باشد، اما این ویدئوی زیبا نظرم را عوض کرد.

وقتی دونده، به تدریج پایین‌تر و پایین‌تر می‌آمد و پیچ و خم‌ها را طی می‌کرد؛ گویی من هم همراه او، در حال تجربه آن مسیر هستم.

پرواضح است که هیچ چیز مثل تجربه عملی حضور در طبیعت نمی‌شود. اما اگر شما هم این هوس به سرتان زد که در اتاق کوچکتان، توهم حضور در زیباترین حضور و فعالیت ورزشی در زیباترین مناطق دنیا را بزنید، همین کلیدواژه محبوب را که اشاره کردم در یوتیوب جستجو کنید.

البته اگر از ثابت سرعت اینترنت و البته امکان دسترسی به یوتیوب در حین ورزش مطمئن نیستید، می‌توانید ویدئوهای مورد نظر را از پیش دانلود کنید.

همین ویدئویی که امروز من البته با کیفیت ۷۲۰p به صورت جاری دیدم را می‌توانید برای مثال با کیفیت ۴k دانلود کنید. تصور کنید که اگر یک تلویزیون عریض جلوی تردمیل شما باشد، چقدر می‌توانید از دویدن مجازی و به عبارت صحیح‌تر مناظر مجازی، حین دویدن لذت ببرید.

   
5 نظرات
 1. وحید می گوید

  سلام
  من برای یکی از مشتریانم ویدئوهای ۳۶۰ درجه دویدن رو دانلود کردم که با عینک های سامسونگ روی تردمیل تماشا کنه
  البته خودم هم که دیدم عالی بود و با یک هدفون با کیفیت ایسوس، آدم فراموش میکنه که در اتاق خودش هست.

 2. حدیث می گوید

  خیلی عالی بود، من هنوز تجربه نکردمش و انقدر خوب گفتید حسابی وسوسه شدم تجربه کنمش
  باز هم از این پست ها بنویسید

 3. فرشاد می گوید

  یوتیوب؟ ورزش؟ اینترنت؟ لذت؟! حرام است! 😐

 4. حمید می گوید

  کیفیت ۷۲۰ـش بیشتر از ۲ گیگابایته 😐
  ۴۸۰ـش حدود ۱ گیگ!
  روزگار غریبیست نازنین…

 5. سروش می گوید

  عجب پیشنهاد نابی!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.