آتاری رونمایی و پیش‌فروش کنسول بازی خانگی Ataribox را از پنج شنبه این هفته آغاز می‌کند

0

شرکت آتاری در ماه ژوئن و پشت درب‌های بسته نمایشگاه E3 از یک کنسول بازی خانگی جدید رونمایی کرد.

اکنون، سایت CNET و با استناد به یک ایمیل ارسال شده از سوی شرکت آتاری برای برخی مشتریان و علاقه‌مندان؛ مدعی است که آتاری در روز پنج‌شنبه این هفته (۱۴ دسامبر) کنسول بازی «آتاری باکس» را به صورت رسمی رونمایی و پیش‌فروش آن را آغاز خواهد کرد.

کنسول بازی آتاری باکس شبیه به Atari 2600 طراحی شده ولی در طراحی رابط کاربری آن از سیستم‌عامل لینوکس به جای ویندوز استفاده شده است.

رابط کاربری لینوکسی

استفاده از لینوکس به این معنی است که علاوه بر امکان اجرای بازی‌های قدیمی و کلاسیک آتاری، می‌توان از برخی بازی‌های پی‌سی هم استفاده کرد. البته، باید این بازی‌ها برای لینوکس منتشر شده باشند.

در کنسول آتاری باکس از پردازنده‌های AMD و کارت گرافیکی Radeon استفاده شده است. این کنسول را می‌توان به تلویزیون متصل کرد و برای اجرای بازی‌های سطح متوسط طراحی شده است.

این کنسول در دو مدل چوبی و مدرن طراحی شده است. در مدل چوبی از یک بدنه چوبی استفاده شده است ولی در مدل مدرن شاهد ترکیب دو رنگ مشکی براق و قرمز هستیم.

قیمت تقریبی این کنسول ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار اعلام شده است. هنوز مشخص نیست که عرضه رسمی این کنسول به بازار و خرده‌فروشی آن در چه زمانی است ولی احتمالا برای بهار سال ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی شده است.

آتاری می‌گوید برای فروش بیشتر این کنسول از کمپین‌های تبلیغاتی فراوانی استفاده خواهد کرد.

تا ۲ روز دیگر؛ هم درباره مشخصات این کنسول بازی بیشتر خواهیم شنید و هم تاریخ رسمی عرضه آن به بازار مشخص می‌شود.

آیا آتاری می‌تواند پس از سال‌ها؛ با این کنسول بازی دوباره در میان گیمرها و مردم محبوب و خاطره‌ساز شود؟ اتفاقی که با وجود رقبایی سرسختی در بازار بازی‌های پی‌سی، بسیار بعید یا سخت به نظر می‌رسد!

 

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.