این کنترلر بازی بی‌سیم پیش از اینکه کلیک کنید؛ متوجه حرکت شما شده و به کنسول بازی منتقل می‌کند

افزایش سرعت پاسخ‌دهی و واکنش در دنیای کنسول‌های بازی

0

در دنیای بازی‌ها، میلی‌ثانیه‌ها بسیار ارزشمند هستند و همه گیمرها دوست دارند حتی برای یک میلی‌ثانیه زودتر واکنش نشان بدهند. وقتی در بازی معمولی مانند فورتنایت، زودتر واکنش نشان می‌دهید؛ کیفیت بازی بهتری داشته و ضمن اینکه لذت بیشتری می‌برید؛ موفق‌تر از دیگران خواهید بود.

حالا، شرکت تازه تاسیس کانادایی Brink Bionics یک دستگاه به نام Impulse Neuro-Controller توسعه داده است که می‌تواند پیش از کلیک ماوس توسط انگشتان شما، حرکت شما را تشخیص بدهد و به کنسول بازی انتقال دهد.

این کار توسط یک دستکش ورزشی بدون انگشت انجام می‌شود که یادآور دستکش‌های قدرتمند نینتندو در دهه ۱۹۸۰ است. این دستکش می‌تواند سیگنال‌های ارسال شده توسط عضلات شخص را هنگام انقباض یا کلیک ماوس، دریافت کرده و سپس این اطلاعات را توسط نرم‌افزار پردازش  و برای دستگاه بازی ارسال کند. این اطلاعات به صورت یک کلیک برای دستگاه بازی تفسیر می‌شوند.

شرکت Brink Bionics می‌گوید با این دستگاه می‌توانید ۸۰ میلی‌ثانیه در کلیک کردن حین بازی سریع‌تر باشید.

یک جهش بزرگ در کنترلرهای بازی

خالق این دستکش بازی می‌گوید برای اولین بار است که از فناوری‌های نشخیص سیستم عصبی انسان برای بهینه‌سازی کارایی در بازی و ورزش‌های الکترونیکی بی‌درنگ استفاده می‌شود. این اولین گام به سوی آینده است که در بازی‌های مفهومی مانند Deus Ex و Cyberpunk به تصویر کشیده شده است. جایی که می‌توانید وارد یک فروشگاه شوید و فناوری‌هایی خریداری کنید که می‌توانند توانایی‌های طبیعی شما را از طریق رابط‌های عصبی بهینه‌سازی کنند.

کنترلر Impulse می‌تواند نحوه عملکرد دستگاه‌های جانبی بازی را تغییر دهد و آن‌ها را از دستگاه‌های واکنشی بر مبنای حرکات مکانیکی به دستگاه‌های فعال براساس سیگنال‌های ذهنی یا حرکتی تبدیل کند. خالق Impulse می‌گوید این تغییر مشابه پرش از مانیتورهای با نرخ ۳۰ فریم در ثانیه به مانیتورهای ۶۰ فریم در ثانیه است.

برای افرادی که علاقه‌مند هستند کنترلر Impulse را خریداری کنند؛ یک کمپین در سایت Indiegogo راه‌اندازی شده است تا مردم پول ساخت یک عدد از آن را خودشان تامین کنند. قیمت هر دستکش Impulse در این کمپین ۱۴۰ دلار امریکا است. احتمالا، تولید انبوه و ارسال پیش‌خریدهای این دستگاه از ماه می ۲۰۲۱ باشد.


منبع digitaltrends
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.