سرویس اشتراکی «توییتر آبی» از پنج‌شنبه آغاز به کار می‌کند: مهم‌ترین ویژگی این سرویس چیست؟

لغو ارسال، دسته‌بندی و خواندن آسان‌تر رشته‌ای از توییت‌ها

0

توئیتر به طور رسمی سرویس اشتراکی Twitter Blue را معرفی کرد. سرویسی که اجازه دسترسی به چندین ویژگی جدید مانند لغو یک توییت منتشر شده یا مشاهده رشته‌ای از توییت‌های یک موضوع در مود Reader Mode را به آسانی می‌دهد.

توئیتر بسیاری از خدماتی که کاربران انتظار داشتند را در این سرویس گنجانده است ولی برای استفاده از آن‌ها باید هزینه پرداخت شود.

سرویس Twitter Blue از پنج‌شنبه در دو کشور استرالیا و کانادا در دسترس و هزینه آن ۳.۴۹ دلار کانادا یا ۴.۴۹ دلار استرالیا برای یک ماه است.

ویژگی undo send به شما امکان می‌دهد توییت‌های خود را پیش از مشاهده زنده توسط دیگران، پس بگیرید و لغو کنید. به علاوه، شما می‌توانید یک زمان‌سنج (تایمر) برای لغو یک توییت تنظیم کنید که حداکثر می‌تواند ۳۰ ثانیه باشد.

ویژگی جدید Bookmark Folders به شما اجازه می‌دهد توییت‌های ذخیره شده را در پوشته‌های مختلفی دسته‌بندی کرده تا در آینده آن‌ها را راحت‌تر پیدا کنید.

ویژگی Reader Mode نیز به شما اجازه می‌دهد رشته‌ای از توییت‌های متنی را در یک صفحه و به طور پیوسته بخوانید. خود توئیتر می‌گوید در این مود قابلیت خواندن رشته‌ای از توییت‌ها به صورت «turning them into easy-to-read text» فراهم می‌شود.

سایر ویژگی‌های سرویس Twitter Blue بیشتر به مباحث زیباشناختی برمی‌گردند. گزینه‌های جدیدی برای تغییر رنگ پوسته در اختیار خواهید داشت؛ می‌توانید رنگ آیکون توییتر را تغییر دهید و نظایر این‌ها تا سازگاری بیشتری با رنگ‌های دلخواه شما داشته باشد.

توئیتر آبی فعلا در دست آزمایش

توئیتر می‌گوید مشترکان سرویس «توئیتر آبی» به پشتیبانی اختصاصی مشتریان دسترسی خواهند داشت. یعنی این مشترکان در زمان سریع‌تری شاهد حل مشکلاتی مانند دسترسی به حساب کاربری یا اشتراک خود خواهند بود. این پشتیبانی شامل بررسی و گزارش‌های رسیدگی به موارد آزار و اذیت توییتی نمی‌شوند.

همان‌طور که گفته شد؛ این سرویس جدید شبکه اجتماعی توییتر ابتدا از کشورهای کانادا و استرالیا شروع می‌شود تا این شرکت درک عمیقی از تجربه کاربری مشترکان به دست بیاورد و آن را بهبود دهد. هنوز هیچ جدول زمانی برای عرضه این سرویس در سایر کشورها ارائه نشده است.

توییتر روی این مدل تجاری گرفتن اشتراک و ارائه سرویس‌های ارزش افزوده حساب ویژه‌ای باز کرده است. پیش از این، توییتر فقط از طریق تبلیغات کسب درآمد می‌کرد ولی رقابت سخت با فیسبوک و مشاغل تبلیغاتی اسپ‌چت باعث شد سرمایه‌گذاران فشار زیادی به مدیران توییتر وارد کنند تا منابع درآمدی جدیدی باز شود.


منبع Theverge
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.