این اپلیکیشن موبایل خاطرات دوربین‌های قدیمی کداک را زنده می‌کند و عکس‌ها را پس از سه روز به شما نشان می‌دهد

0

این روزها، با گوشی‌های هوشمند می‌توانیم پشت سر هم عکس بگیریم و همان لحظه آن‌ها را ببینیم یا ویرایش کنیم. ممکن است ده‌ها عکس بگیریم و یادمان برود حتی  برای یک بار تماشا کنیم یا آن‌ها را پاک کنیم.

امروزه، عکاسی با دوربین‌ اسمارت‌فون‌ها و حتا خود دوربین‌های حرفه‌ای کاری سریع و غالبا بدون نیاز به حساسیت و دقت بالا است. نهایتا یک عکس یا چند عکس خراب می‌شوند و از روی کارت حافظه پاک خواهند شد!

ولی در چند دهه پیش؛ عکاسی یک مهارت همراه با حساسیت و دقت بالا بود. یک حلقه ۲۴ تایی عکس داشتید و باید تمام مهارت و توان خود را می‌گذاشتید که بهترین عکس را ثبت کنید چون بازگشتی در کار نبود. موقعیت از دست می‌رفت، حلقه عکس تمام می‌شد و زمانی می‌توانستید عکس‌ها را تماشا کنید که چندین روز سپری شده است.

شاید برای بسیاری از ما تصور این نوع عکاسی هم سخت باشد ولی یک اپلیکیشن موبایل به نام Gudak Cam عرضه شده که می‌خواهد همین حس را دوباره زنده کند.

سه روز انتظار برای ۲۴ عکس

Gudak Cam اوایل امسال معرفی شده و قیمتی یک دلاری دارد. تا کنون بیش از ۱.۳ میلیون بار دانلود شده است و بیشتر در کشورهای شرق آسیا مانند کره جنوبی و ژاپن و روی گوشی‌های دختران و پسران دبیرستانی دیده می‌شود.

Gudak Cam می‌خواهد خاطرات دوربین‌های قدیمی کداک را زنده کند. به طور دقیق، رابط کاربری آن شبیه به دوربین‌های سری Disposable کداک است.

وقتی این اپلیکیشن را نصب می‌کنید؛ یک صفحه زردرنگ شبیه پنل دوربین‌‌های Disposable کداک ظاهر می‌شود. شما فقط می‌توانید در هر سری ۲۴ عکس بگیرید (دقیقا مانند رول‌های فیلم ۲۴ تایی دوربین‌های آنالوگ) و پس از پر شدن رول باید کلید پردازش یا توسعه را بزنید و سه روز صبر کنید تا عکس‌های شما قابل دیدن باشند.

برای استفاده از یک رول جدید فیلم نیز چندین ساعت معطل خواهید شد. برای عکاسی نیز همانند دوربین‌های قدیمی باید بخش منظره‌یاب کوچک تعیبیه شده در برنامه استفاده کنید.

مشق فلسفه عکاسی

Gudak Cam به دنبال این هدف است که کاربران ارزش عکاسی را بدانند و بدون حساسیت و دقت، پشت سر هم عکس نیندازند. با Gudak Cam کاربران مجبور می‌شود کمی درباره هر عکس، منظره، سوژه و کیفیت آن فکر کنند و با ترس و استرس کلید شاتر را فشار دهند.

Gudak Cam یک تجربه کاملا جدید و متفاوت از عکاسی با موبایل را به اجرا گذاشته است. بسیاری از مردم در نظر اول از این برنامه خوش‌شان نمی‌آید و برایشان بی‌معنی است که چرا باید بی‌دلیل سه روز صبر کنند ولی کم‌کم به سراغ‌اش می‌روند و عادت می‌کنند به جای انداختن ۱۲ عکس از یک گل یا برف زمستانی؛ یک عکس بگیرند و برای دیدن‌اش لحظه‌شماری کنند.

هر روز بر محبوبیت این اپلیکیشن افزوده می‌شود و جوانان بیشتری تمایل پیدا می‌کنند از گوشی‌های خود همانند یک دوربین قدیمی کداک استفاده کنند.

این اپلیکیشن فعلا برای گوشی‌های آیفون عرضه شده و از روی فروشگاه اپ‌استور قابل خرید و دانلود است.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.