سایت Imatag به طور نامریی روی عکس‌های شما واترمارک می‌گذارد تا جلوی استفاده‌های غیرقانونی گرفته شود

1

امروزه با فناوری‌های پیشرفته‌ هوش مصنوعی و ابزارهایی که گوگل و دیگران عرضه کردند؛ به راحتی می‌توان واترمارک‌های عکس‌ها را پاک کرد یا این‌قدر کم‌رنگ کرد که دیگر دیده نشود.

واترمارک‌های نامریی پاسخ کارآمدی به ابزارهای حذف واترمارک و راه‌کار جدید و مدرنی برای حفاظت از حقوق معنوی عکاسان هستند.

سایت آنلاین Imatag یک سرویس جدید است که واترمارک‌های نامریی و بی‌نظیری را به عکس‌های شما اضافه می‌کند تا هم کیفیت عکس پایین نیاید و هم در شبکه‌های مجازی و وب از عکس‌ شما حفاظت شود.

عکاسان و کاربران می‌توانند با آپلود عکس‌های خود روی این سرویس؛ هم عکس‌های واترمارک شده را روی شبکه‌های اجتماعی و اینترنت به اشتراک بگذارند و هم با یافتن عکس‌های کپی شده از حقوق خودشان دفاع کنند.

این سرویس امکان اثبات حق مالکیت عکس‌ها را برای مولفان آن‌ها فراهم می‌کند. این سرویس عکس‌های آپلود شده را روی وب پیگیری می‌کند و به کاربران گزارش می‌دهد کدام سایت‌ها و افراد از عکس‌های واترمارک شده استفاده کردند.

واترمارک‌های هوشمند و نامریی

کاربران وقتی یک عکس روی این سرویس آپلود می‌کنند؛ می‌توانند با تغییر اندازه عکس یا برش‌هایی مختلف به بررسی واترمارک‌های آن بپردازند و متوجه شوند در کدام بخش‌ها و قطعات عکس واترمارک نامریی درج شده است یا خیر!

در بررسی‌ها و آزمایش‌هایی که از این سرویس صورت گرفته است؛ نشان می‌دهد که الگوریتم تطابق و شناسایی عکس سایت Imatag بسیار قوی، غیرقابل کشف و غیرقابل دور زدن است.

این سرویس به کاربران اجازه می‌دهد تا یک گیگابایت عکس را بدون پرداخت هزینه‌ای روی سایت Imatag و آن‌ها را روی وب نمایش دهند یا روی شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند. می‌توانید برای ارزیابی قدرت این سرویس؛ چندین عکس آپلود شده را برش داده یا فشرده و تغییر اندازه دهید و دوباره روی این سایت آپلود کنید.

حتما مشاهده خواهید کرد که عکس‌های اصلی ویرایش نشده به شما نشان داده شده و سایت اخطار می‌دهد که قبلا آپلود شده‌اند.

البته؛ در برخی عکس‌هایی که زمینه‌های تیره و محو دارند؛ ممکن است برش‌هایی از عکس‌ها شناسایی نشده و روی‌شان واترمارکی زده نشده باشد.

برای در اختیار داشتن حجمی ۱۰۰ گیگابایت باید هزینه‌ای ۱۰ یورویی پرداخت کنید. این سرویس برای آژانس‌های خبری، عکاسی حرفه‌ای و سایت‌های عکس بسیار ارزشمند است چون هم آرشیوی از عکس‌ها فراهم کرده؛ عکس‌های واترمارک‌شده را در اختیار کاربران می‌گذارد و هم امکان پیگیری حق کپی‌رایت عکس‌ها آسان است.

پیش‌بینی می‌شود تا چند سال آینده واترمارک‌های نوشتاری از بین رفته و واترمارک‌های هوشمند و نامریی روی عکس‌ها استفاده شوند. سرویس Imatag شروعی برای حرکت در این مسیر است.

منبع


 
1 نظر
  1. lk می گوید

    ببخشید «حق کپی‌رایت» درست نیست، چون right یعنی حق. بهتر است بنویسیم : «حق کپی» یا «کپی‌رایت».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.