کوچک‌ترین گوشی موبایل دنیا امکاناتی دارد که بهترین اسمارت‌فون‌های دنیا ندارند

3

در حالی که این روزها بیشتر مردم به دنبال گوشی‌های تلفن همراه با صفحه‌نمایش بزرگ و باکیفیت بالا، بدون حاشیه و لمسی هستند؛ یک مدل گوشی هیچ‌کدام از این ویژگی‌ها را ندارد ولی با استقبال مردم روبرو شده و خوب می‌فروشد!

Zanco Tiny T1 کوچک‌ترین گوشی موبایل دنیا است و بیشتر شبیه به یک وسیله مینیاتوری یا اسباب‌بازی می‌ماند. اگر این گوشی را روی میز یا جای دیگری ببینید؛ تصور نمی‌کنید بشود تماس گرفت و صحبت کرد.

وزن این گوشی تنها ۱۳ گرم است و اندازه آن ۴۷ در ۲۱ در ۱۲ میلی‌متر می‌شود؛ یعنی می‌توانید آن را راحت ببلعید!

گوشی Tiny T1 یک تلفن همراه کاملا کاربردی است. یک صفحه‌کلید کامل و صفحه‌نمایش اولد بسیار کوچک دارد تا بتوانید پیامک‌ها را بخوانید و جواب بدهید. وضوح این صفحه‌نمایش باورنکردنی است: ۶۴ در ۳۲ پیکسل!

امکاناتی که هیچ اسمارت‌فونی ندارد

طبیعی است که روی گوشی Tiny T1 نمی‌توانید انتظار امکانات زیادی داشته باشید. فقط روی شبکه‌های ۲G کار می‌کند و می‌توانید تماس بگیرید و پیامک‌ها را دریافت کنید و پاسخ دهید. این اندازه کاربرد برای خودش در دنیای امروز منحصربه‌فرد است.

یک نانوسیم‌کارت می‌خورد و از طریق یک درگاه میکرو USB شارژ می‌شود. دفترچه تلفن آن تنها گنجایش ذخیره ۳۰۰ شماره تلفن را دارد. حافظه این گوشی نیز تنها ۵۰ تماس آخر و ۵۰ پیامک اخیر را نگه‌داری و نمایش می‌دهد.

جالب است در وب‌سایت شرکت سازنده این گوشی نوشته شده حافظه Tiny T1 برابر «۳۲RAM + 32ROM» است. معلوم نیست که واحد عدد ۳۲ چیست. احتمالا ۳۲ مگابایت است که به نظر خیلی کم است. شاید هم ۳۲ گیگابایت است.

با یک بار شارژ می‌تواند سه روز کامل کار کند یا ۱۸۰ دقیقه به طور مداوم مکالمه داشته باشید. این روزها کدام گوشی را با این توانایی در بازار سراغ دارید؟

قیمت این گوشی بسیار جذاب کمتر از ۵۰ دلار است. در مقایسه با اسمارت‌فون‌های هزار دلاری امروزی این گوشی بسیار ارزان‌قیمت است.

افرادی که از کار با گوشی‌های بزرگ خسته شدند یا در برخی مواقع و موقعیت‌ها نمی‌توانند یک گوشی اندازه بزرگ را درون جیب‌شان حمل کنند؛ می‌توانند Tiny T1 را خریداری کرده و از مکالمه با آن لذت ببرند.

   
3 نظرات
  1. سعیدم می گوید

    حالا بگردیم دنیال گوشی مجا گذاشتیمش … گوشی با این عظمت رو گم می کنیم اینکه جای خود داره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.