به‌روزرسانی iOS 11.2.5 ، بازگرداندن آب رفته به جوی اپل یا چیزی فراتر از آن؟

0

اپل در ماه دسامبر به طور ناگهانی و پس از انتشار iOS 11.2.1 به سراغ عرضه نسخه بتای iOS 11.2.5 و سریعا پس از آن بتای دوم iOS 11.2.5 رفت.

پرش از ۱۱.۲.۱ به ۱۱.۲.۵ برای همه تعجب‌برانگیز بود ولی اکنون پس از فاش شدن راز کند شدن پردازنده‌های آیفون به خاطر شارژ بیشتر باتری تا حدودی توجیه‌پذیر است.

اپل برخلاف رویه بازار موبایل و حتا شرکت‌هایی مانند سامسونگ، ال‌جی، اچ‌تی‌سی، موتورولا و گوگل؛ به طور عمدی اقدام به دستکاری سرعت کلاک پردازنده‌های گوشی‌های آیفون کرده تا بتواند شارژ باتری بیشتری نگه دارد.

تبلیغ: رایگان: تست MBTI + تفسیر ویدیویی تیپ شخصیت و سازگاری شغلی

پنهان‌کاری اپل برملا شده است و با عذرخواهی رسمی این شرکت و کاهش قیمت باتری‌ها در سال ۲۰۱۸ از ۸۰ دلار به ۳۰ دلار همراه بوده است.

اما برای شرکتی مانند اپل این اقدام‌ها کافی نیست و باید اعتبار از دست رفته خود را دوباره به دست بیاورد و بتواند مشتریان و کاربران‌اش را راضی کند. به‌روزرسانی iOS 11.2.5 می‌تواند نقطه شروعی برای تغییر این رویه اپل باشد.

به‌روزرسانی بزرگ سال

اپل در اطلاعیه‌ای به طور علنی گفته با به‌روزرسانی‌های قبلی iOS 11 سعی کرده قدرت بلندگوی آیفون را کاهش دهد یا فلاش دوربین به خوبی کار نکند تا شارژ باتری بیشتری به دست بیاید. در واقع، اپل با کاهش سرعت کلاک پردازنده‌ گوشی‌های آیفون، سعی کرده روی بخش‌های مختلفی از جمله نور صفحه‌نمایش تاثیر بگذارد.

حالا، به‌روزرسانی iOS 11.2.5 می‌تواند این مشکل را رفع کند و همراه با تغییرات و بهبودهایی عرضه شود که قدرت دوباره آیفون‌ها برگردد و همه بخش‌های آسیب‌دیده دوباره به حالت اولیه برگردند.

به همین دلیل، کاربران آیفون منتظر عرضه هرچه سریع‌تر به‌روزرسانی iOS 11.2.5 هستند. اپل اعلام کرده است که روی گوشی‌های آیفون سری ۷ با همان به‌روزرسانی iOS 11.2 دستکاری پردازنده انجام شده است و اکنون نیاز به به‌روزرسانی دیگری برای جبران آن هستند.

البته؛ انتشار به‌روزرسانی iOS 11.2.5 به تنهایی کافی نیست و اپل علاوه بر ادامه تخفیف باتری‌ها و پشتیبانی‌های دیگر؛ باید به تدریج این رویکرد و فرهنگ اشتباه خود را نیز تغییر دهد!


 
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.