به‌روزرسانی جدید iOS می‌تواند باگ عجیب و غریب اخیر دستگاه‌های اپل را رفع و کاربران را از نگرانی خارج کند

2

اپل سریعا پس از دریافت گزارش‌های باگ موسوم به «۲ دسامبر»؛ به‌روزرسانی جدید iOS را عرضه کرد تا این باگ رفع شود.

در روزهای اخیر و به طور ویژه در کشورهای شرقی؛ با شروع روز ۲ دسامبر و تغییر تاریخ؛ برخی از دستگاه‌های آی‌او‌اسی هنگ کرده و اعلان‌های مکرری از سوی برخی از اپلیکیشن‌ها دریافت می‌کردند.

اگر کاربران روی دستگاه‌های خود اپلیکیشن‌هایی با تنظیمات تاریخ محلی داشتند؛ مانند اپ‌های «Headspace» یا «Calm»؛ با شروع روز ۲ دسامبر گرفتار این باگ شدند و نگرانی از خراب شدن دستگاه و اضطراب آن به سراغ‌شان آمده است.

برخی از کاربران تصور کردند که دستگاه‌شان خراب شده و باید برای تعمیر به نمایندگی‌های اپل مراجعه کنند.

رفع باگ ۲ دسامبر

چون در کشورهای شرقی روز ۲ دسامبر زودتر آغاز می‌شود؛ اولین گزارش‌های این باگ از سوی کاربران این کشورها به سوی اپل گسیل شده و این شرکت پس از یک بررسی؛ سریعا iOS 11.2 را به طور ناگهانی منتشر کرد.

پیش از این؛ به‌روزرسانی iOS 11.2 در حال نسخه بتا و توسعه قرار داشت و اپل درباره زمان عرضه رسمی آن اطلاع‌رسانی نکرده بود ولی ترس از فراگیر شدن باگ عجیب و غریب اخیر و رسیدن آن به کشورهای غربی در روز ۲ دسامبر باعث شد که سریعا این به‌روزرسانی را منتشر کند.

گزارش‌های بعدی نشان می‌دهد که کاربرانی گرفتار باگ «۲ دسامبر» با به‌روزرسانی به نسخه جدید iOS این مشکل را حل کردند. یک روش دیگر حل موقتی مشکل؛ رفتن به Settings > Notification و خاموش کردن قابلیت اعلان‌ها برای هر اپلیکیشن است.

iOS 11.2 با چندین ویژگی جدید و البته رفع باگ‌های اخیر عرضه شده است. برخی از ویژگی‌های آن پشتیبانی از Apple Pay Cash، شارژ بی‌سیم سریع‌تر برای آیفون‌های سری ۸ و X، تصاویر پس‌زمینه جدید و غیره هستند.

اپل از هنگام عرضه iOS 11 در حال انتشار نسخه‌های به‌روزرسانی است و در این مدت دو ماهه بارها باگ‌هایی غیرمنتظره و عجیب گزارش شده که این شرکت را مجبور به انتشار به‌روزرسانی جدیدی ساخته است.

   
2 نظرات
 1. safilo می گوید

  به شخصه دکتر تو اپدیت جدید قسمت پیامک های گوشی از روی لیست تماس ها چه بصورت فورس تاچ و یا رفتن به بخش پیامک از روی مشخصات شخص در بخش کانتکت گوشی نمی تونم به صفحه پیامک برسم و باید برم تو قسمت پیامک اسم طرف رو سرچ کنم اگر پیامک ارسال کرده بودم که هیچ اما اگر ارسال نکرده باشم باید از قسمت پیامک جدید اینکار رو ادامه بدم.
  می خواستم بدونم شما هم تو اپدیت جدید این مشکل رو دارید؟
  نسخه ای او اس من اخربن ورژن ١١.١.٢ هستش اگر اشتباه نکنم.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   مشکل من کرش کردن اسپرینگ بورد بود که با آپدیت هم درست نشد و الان مجبور شدم همه نوتیفیکیشن‌ها را خاموش کنم. من خودم شخصا تا مرز فکر کردن به خرید یک آی‌پد جدید هم پیش رفتم!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.