سرانجام اپل مجبور شد تولید آیفون X را به نصف کاهش دهد

0

چند هفته پیش زمزمه‌هایی درباره کاهش تولید آیفون X و حتا توقف تولید آن تا پایان سال به گوش می‌رسید.

حالا خبر رسیده شرکت اپل به تولیدکننده‌های قطعات این گوشی پرچم‌دار و آینده‌نگر خود دستور داده است تا خط تولید خود را برای سه ماهه اول ۲۰۱۸ به نصف کاهش دهند.

اپل می‌خواهد تولید گوشی آیفون X در این بازه را به ۲۰ میلیون گوشی برساند در حالی که برای تولید و عرضه ۴۰ میلیون گوشی برنامه‌ریزی کرده است.

این خبر را سایت Nikkei براساس گفته‌های یک منبع ناشناس وابسته به زنجیره تامین قطعات آیفون X اعلام کرده است که البته شواهد و تاییدات زیادی برایش وجود دارد و کارشناسان پیش از این هم پیش‌بینی می‌کردند که به تدریج فروش آیفون X با افت روبرو شود.

این منبع درباره تولید دیگر آیفون‌های اپل هم گفته است که آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس و همین‌طور آیفون‌های ۸ و ۸ پلاس در همان ظرفیت ۳۰ میلیون گوشی طی سه ماهه اول سال تولید می‌شوند.

اپل این تصمیم را پس از کاهش فروش آیفون X در تعطیلات ابتدای سال میلادی گرفته است. این تصمیم به طور مستقیم روی کسب‌وکار تولیدکننده‌های قطعات این گوشی تاثیر می‌گذارد و چندین میلیارد دلار از درآمدهای آن‌ها کاسته می‌شود.

کاهش تولید اولد

همچنین؛ سایت نیکی گزارش داده است که اپل احتمالا به‌زودی تولید صفحه‌نمایش‌های اولد خود را نیز کاهش خواهد داد. این خبر می‌تواند عرضه آیفون‌های جدید با صفحه‌نمایش LCD را قوت ببخشد.

شایعات زیادی درباره یک آیفون ۶.۱ اینچی با صفحه‌نمایش LCD اما طراحی مشابه آیفون X وجود دارد. گفته می‌شود اپل این آیفون را می‌خواهد جایگزین آیفون X کند اما با قیمت‌ ارزان‌تر تا افراد بیشتری بتوانند خریدار آن باشند.

داستان آیفون X اپل، داستان عجیبی است و پستی بلندی‌های زیادی دارد. از هنگامی که این گوشی معرفی شد؛ کارشناسان نظرات مختلفی درباره‌اش داشتند. برخی آیفون X را برگ برنده این شرکت و برخی دیگر تصمیم بزرگ و ریسک‌پذیر اپل می‌دانستند.

جالب است در ماه‌های آخر منتهی به عرضه آیفون X در بازار؛ دایم با اخبار کمبود این گوشی در بازار یا سرعت کم تولیدکنندگان مواجه بودیم و اکنون و فقط سه ماه بعد شاهد کاهش عمدی این گوشی باز هم توسط تولیدکننده‌ها هستیم.

قطعا این روزها، اپل بازار پرنوسانی را تجربه می‌کند که شاید در دهه اخیر کمتر شاهدش بوده است. باید دید در نهایت سرانجام آیفون X به کجا ختم می‌شود و چقدر روی بالا پایین شدن ارزش سهام این شرکت تاثیرگذار است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.