سه فناوری که انتظار داریم نمایشگاه CES 2018 را تسخیر کنند

0

هر ساله، چند فناوری به طور گسترده در بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری جهان در ابتدای سال میلادی؛ خودنمایی می‌کنند.

در سال‌های اخیر فناوری‌هایی مانند پهپادها یا هواپیماهای بدون سرنشین، سیستم‌های هوشمند خودروها یا یخچال و فریزرهای با بالاترین فناوری و سیستم‌های خودکار برای بازدیدکننده‌ها غافل‌گیرکننده بودند.

نمایشگاه CES 2018 از ۹ ژانویه به طور رسمی باز می‌شود ولی بسیاری از شرکت‌های فناوری مانند سامسونگ، ال‌جی، انویدیا و غیره، کنفرانس خبری خود را در روزهای ۷ و ۸ ژانویه برگزار می‌کنند.

همیشه نمایشگاه CES نشان‌دهنده فناوری و محصولات آینده نیست و گاهی اوقات یک فناوری برجسته تنها برای هیجان‌سازی و سروصداهای تبلیغاتی شرکت‌ها عرضه می‌شود. شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل به طور کامل CES را تحریم کردند و ترجیح می‌دهند، محصولات جدیدشان را در مراسم‌هایی جداگانه معرفی کنند.

انتظار می‌رود در نمایشگاه CES 2018 سه فناوری زیر به طور گسترده‌ای بازدیدکننده‌ها را به سوی خود جلب کنند:

خودروهای هوشمند و اینترنت اشیا

در سال‌های اخیر خودروها به طور وحشتناکی به نمایشگاه CES هجوم آورده‌اند و در جای جای آن دیده می‌شوند. شرکت‌های سازنده خودروها از این گردهمایی بزرگ فناورانه نهایت استفاده را کرده و فناوری‌های جدید خود را رونمایی می‌کنند.

همچنین، در روزهای مختلف این نمایشگاه؛ مدیرعامل‌های برندهای معروفی مانند فورد، بی‌ام‌و و غیره سخنرانی دارند که نشان از اهمیت این نمایشگاه برای صنعت خودروسازی است.

انتظار می‌رود امسال خودروسازها فناوری‌ها و سیستم‌های پیشرفته‌ای در موضوع‌های خودران‌ها، سیستم‌های ایمنی و ماشین‌های الکتریکی معرفی کنند. از سوی دیگر؛ باید به اینترنت اشیا و گروه بزرگی از محصولات هوشمند اشاره کنیم که به اعتقاد کارشناسان وارد صنعت خودروسازی می‌شوند.

مثلا چراغ‌های هوشمند متصل به اینترنت، قفل‌های هوشمند و تجهیزات دیگری که از راه دور قابل کنترل هستند. دستیار صوتی دیجیتالی الکسای آمازون روی محصولات تولیدی چندین برند معتبر خودروسازی قرار گرفته است و احتمالا امسال شاهد محصولات بیشتری هستیم که با فرامین صوتی کنترل می‌شوند.

احتمالا یکی از رویکردهای جدید این صنعت هم می‌تواند ترکیب هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی با بخش‌هایی از خودروها باشد. مثلا دوربین‌های امنیتی که از هوش مصنوعی سود می‌برند و می‌توانند سارقین را به دام بیندازند.

تلویزیون

نمی‌توان نمایشگاه CES را بدون تلویزیون‌های بزرگ و خیره‌کننده شرکت‌هایی مانند سامسونگ، ال‌جی و سونی تصور کرد.

امسال انتظار داریم تلویزیون‌هایی با رزولوشن فراتر از ۴K یا محدوده دینامیکی بالا (HDR) معرفی شود. HDR باعث افزایش کنتراست و رنگ تلویزیون می‌شود و تصاویر به طور برجسته و عمیق‌تر به نظر می‌رسند.

به موازات سخت‌افزار، نرم‌افزار و سیستم‌عامل تلویزیون‌های هوشمند نیز بهبود پیدا خواهد کرد. تا دو سال گذشته؛ شرکت‌ها به سیستم‌عامل تلویزیون‌ها اهمیت نمی‌دادند اما اکنون یک جنگ تمام عیار بر سر سیستم‌عامل به راه افتاده است و تلویزیون‌ها واقعا دارند هوشمند می‌شوند.

احتمالا در نمایشگاه CES امسال چندین تلویزیون جدید شگفت‌انگیز از برندهای مختلف می‌بینیم؛ به‌طوری‌که انتخاب یکی‌شان برای خرید سخت می‌شود.

واقعیت افزوده

در نمایشگاه‌های CES گذشته، واقعیت مجازی یک پدیده بزرگ بود و تمام شرکت‌ها سعی کردند هدست‌های VR خود را با آب و تاب بیشتر معرفی کنند.

امسال؛ نوبت به واقعیت افزوده رسیده است. اپل با عرضه گوشی آیفون X و پلتفرم توسعه واقعیت مجازی ARKit، راه جدیدی برای ساخت نرم‌افزارهای AR باز کرده است. احتمالا در نمایشگاه امسال شاهد رونمایی از نرم‌افزارهای واقعیت افزوده زیادی برای سیستم‌عامل iOS هستیم.

همین‌طور انتظار داریم شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری مانند اینتل، سامسونگ، فیسبوک، مایکروسافت، آمازون و گوگل در کنفرانس‌های خبری و سخنرانی‌های خود به محصولات و یافته‌های جدیدی روی واقعیت افزوده اشاره کنند.

واقعیت افزوده در حال تغییر دنیای بازی و سرگرمی است و به یک محصول بزرگ برای آینده تبدیل شده است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.