آیفون SE 2 تغییرات زیادی نسبت به مدل اصلی دارد: طراحی بدون حاشیه، پنل پشت شیشه‌ای با شارژ بی‌سیم و پردازنده A10

0

ارزان‌ترین آیفون اپل در حال الگوبرداری از گران‌ترین آیفون این شرکت است.

این روزها شایعات آیفون SE 2 اوج گرفته است و برخی گزارش‌های سایت‌های معتبر حاکی از عرضه چنین گوشی در سال جدید میلادی توسط اپل هستند.

اپل، اولین گوشی SE ارزان‌قیمت را در سال ۲۰۱۶ عرضه کرد و سال گذشته نیز فضای ذخیره‌سازی آن را دو برابر کرد. اما شایعات و گزارش‌های جدید نشان می‌دهند آیفون SE 2 تغییرات بسیار بزرگی نسبت به مدل پیشین خود دارد.

پنل پشت شیشه‌ای با شارژ بی‌سیم

اولین تغییر بزرگ در پنل پشتی این گوشی خواهد بود. حدس زده می‌شود اپل در آیفون SE 2 از پنل پشتی شیشه‌ای استفاده کند تا به قابلیت شارژ بی‌سیم مجهز شوند.

تغییر دیگر در دل آیفون و پردازنده است. آیفون SE اصلی از پردازنده A9 اپل استفاده می‌کرد ولی شایعات می‌گویند روی آیفون SE 2 از پردازنده پرقدرت A10 استفاده می‌شود. این پردازنده روی آیفون‌های ۷ و ۷ پلاس هم نصب شده است.

احتمالا آیفون SE 2 از همان اندازه صفحه‌نمایش ۴ اینچی بهره ببرد ولی طراحی آن بدون حاشیه خواهد بود. تا کنون چندین طرح و عکس رندر برای آیفون SE 2 منتشر شده است که در یکی از آن‌ها؛ طراحی این گوشی ارزان‌قیمت اپل بسیار شبیه به آیفون X است.

البته؛ بعید است که تمام طراحی گوشی جدید آیفون SE 2 همانند آیفون X بشود ولی چیزی که قطعی است؛ اپل می‌خواهد ظاهر این گوشی خود را تغییر بدهد. برخی از طرفداران اپل دوست دارند جک هدفن ۳.۵ میلی‌متری روی این گوشی باقی بماند و حذف نشود. اپل از سال ۲۰۱۷ به بعد هر گوشی آیفونی عرضه کرده بدون جک هدفون بودند.

قطعا روی آیفون SE 2 شاهد اجرای سیستم‌عامل iOS 11 خواهیم بود. حدس زده می‌شود حافظه رم این گوشی ۲ گیگابایتی و ظرفیت ذخیره‌سازی اطلاعات روی آن ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی باشد. باتری این گوشی نیز ۱۷۰۰ میلی‌آمپری است.

انتظار می‌رود آیفون SE 2 تا ماه مارس معرفی شود.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.