این پروژکتور به گیمرها اجازه می‌دهد همزمان دو تصویر متفاوت روی یک صفحه‌نمایش ببینند

0

هر ساله در نمایشگاه CES چندین مدل پروژکتور جدید رونمایی می‌شود اما امسال استارتاپ MirraViz از گجتی پرده‌برداری کرد که شاید جذاب‌ترین پروژکتور این نمایشگاه باشد.

این شرکت استارتاپی ساکت منطقه کالیفرنیا یک گجت یا پروژکتور به نام MultiView Screen ساخته است که در دل خودش دو پروژکتور دیگر دارد.

هریک از این پروژکتورها می‌توانند یک تصویر متفاوت با دیگری را روی پرده یا صفحه‌نمایش بیندازند و دو کاربر می‌توانند با زاویه‌های مختلف؛ دو تصویر را به طور همزمان روی یک صفحه‌نمایش مشاهده کنند.

کاربرد ساده این پروژکتور برای گیمرهایی است که می‌خواهند دو بازی متفاوت را روی یک نمایشگر انجام دهند. همچنین؛ تصور کنید دو نفر بخواهند دو فیلم را با هم روی یک تلویزیون تماشا کنند.

جذاب ولی گران‌قیمت

پروژکتور MultiView Screen از فناوری بازتاب نور روی سطح بازتابگر یا قاعده فیزیکی «پس بازتاب» استفاده می‌کند تا دو تصویر همزمان روی یک صفحه‌نمایش دیده شود.

«پس بازتاب» به زبان ساده یعنی یک تصویر را در زاویه درستی به روی یک صفحه تابانده و دوباره آن را به سوی منبع بازتاب دهید. این فناوری باعث می‌شود فردی که در زاویه درستی قرار گرفته است، بتواند یک تصویر را به طور کامل مشاهده کند اما تصویر دوم غیرقابل‌رویت باشد.

استارتاپ MirraViz اعتقاد دارد صاحبان مشاغل و کسب‌وکارها، گیمرها، اعضای خانواده و شرکت‌های تبلیغاتی می‌توانند مشتری پروژکتورش باشند.

دو گیمر می‌توانند از یک تجربه محلی و اختصاصی برای خود از یک بازی لذت ببرند و دیگر نیازی به چندین مانیتور یا صفحه‌نمایش و تقسیم‌بندی آن‌ها ندارند. دو عضو یک خانواده نیز می‌توانند به تماشای هم‌زمان سریال‌ها یا فیلم‌های دلخواه خود بنشینند بدون اینکه مزاحم دیگری باشند.

به همراه پروژکتور MultiView Screen باید چندین لنز DLP با کیفیت نیز خریداری و نصب شود تا بازتابش نورها و افکت‌ها به خوبی انجام شود.

یک پروژکتور MultiView Screen به همراه لنزهای DLP حدودا ۲ هزار دلار به فروش می‌رسد. قیمت پروژکتور به تنهایی ۵۰۰ دلار است.

البته؛ شرکت MirraViz برای گیمرها یک طرح قرار داده که سیستم صوتی قدرتمند و یک صندلی گیمینگ نیز به بسته قبلی افزوده شده و به قیمت ۳ هزار دلار به فروش می‌رسد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.