مردم در سال ۲۰۱۷ به کدام اپلیکیشن‌ها و بازی‌های موبایل علاقه‌مند بودند؟

0

به نظر شما محبوب‌ترین اپلیکیشن موبایل در سال ۲۰۱۷ کدام برنامه است؟

معمولا محبوبیت و دانلود یا نصب اپلیکیشن‌ها در یک سال، نشان‌دهنده میزان استقبال مردم از یک فناوری یا جریان اصلی است و چشم‌انداز یا جهت‌گیری علاقه‌مندی‌ بازار را نشان می‌دهد.

موسسه تحلیل‌گر اطلاعات اپلیکیشن‌های موبایل Sensor Tower گزارش داد در دسته‌بندی اپلیکیشن‌های غیر بازی، برنامه «نت‌فلیکس» در صدر محبوب‌ترین و پرکاربردترین اپلیکیشن‌های سال ۲۰۱۷ قرار گرفته است. اپی که شاید هیچ‌کس تصورش را نمی‌کرد!

در سال ۲۰۱۶، اپلیکیشن استریم موسیقی «اسپاتیفای» و در سال ۲۰۱۵ نیز اپلیکیشن پیام‌رسان «لاین» محبوب‌ترین برنامه موبایلی کاربران در سراسر جهان بودند.

موسسه Sensor Tower در گزارش خود آورده است، در سال ۲۰۱۷، غول‌های استریم ویدیو از روی اپلیکیشن‌های موبایلی درآمدی ۵۱۰ میلیون دلاری را تجربه کردند که رشدی ۱۳۸ درصدی یا ۲.۴ برابری را تجربه می‌کند. در سال گذشته، درآمد بازار استریم ویدیو از کاربران موبایلی حدود ۲۱۵ میلیون دلار بود.

این آمار و ارقام به خوبی از علاقه‌مندی و جهت‌گیری کاربری گوشی‌های موبایل حکایت می‌کنند. مردم دوست دارند تا روی اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌های خود؛ فیلم و سریال ببینند.

جالب است که رتبه دوم محبوب‌ترین اپلیکیشن سال ۲۰۱۷ را برنامه شبکه اجتماعی «Tinder» به خود اختصاص داد. رتبه سوم محبوب‌ترین اپلیکیشن نیز در دست پیام‌رسان «لاین» است. اپ‌های «پاندورا» و «Tencent Video» چینی در رده‌های بعدی این فهرست قرار دارند.

کاربران موبایل در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۶۰ میلیارد دلار اپلیکیشن از روی فروشگاه‌های اپ‌استور و گوگل‌پلی خرید کردند که رقمی بزرگ است و ظرفیت بازار اپلیکیشن‌های موبایل را نشان می‌دهد.

بیشترین دانلود

اما رکورد بیشترین دانلود یک اپلیکیشن در دست پیام‌رسان «واتس‌اپ» است که اکنون بخشی از فیسبوک محسوب می‌شود. واتس‌اپ در سال ۲۰۱۷ در اپ‌های غیر بازی، بالاترین دانلود را در سراسر جهان داشته است.

خود اپلیکیشن فیسبوک در رتبه دوم بالاترین دانلودهای سال ۲۰۱۷ قرار دارد و پس از آن پیام‌رسان «فیسبوک مسنجر» و «اینستاگرام» قرار می‌گیرند که باز هم متعلق به شرکت فیسبوک هستند. بنابراین؛ چهار اپ پر دانلود سال از آن فیسبوک هستند. «اسنپ‌چت» رتبه پنجم این فهرست قرار دارد.

محبوب‌ترین بازی‌های موبایل

اما در دنیای بازی‌های موبایل چه خبر است؟ بازی ژاپنی «Monster Strike» محبوب‌ترین سال ۲۰۱۷ است. این اپلیکیشن برای سومین سال متوالی است که بهترین بازی موبایل جهان می‌شود.

بازی چینی «Honor of Kings» در رتبه دوم قرار داد و پشت‌ سرش نیز بازی‌های «Fate/Grand Order» و «Clash Royale» هستند. رتبه پنجم بهترین بازی سال نیز در اختیار «Candy Crush Saga» است.

انتظار می‌رفت بازی «پکمون‌گو» جزو بهترین بازی‌های سال ۲۰۱۷ قرار گیرد ولی جز قراگیری در جدول ۱۰ بازی رده بالای اپ‌استور اپل، توفیقی دیگر به دست نیاورد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.