پهپادهای اینتل در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی رکورد گینس را شکستند

0

بیش از ۱۲۰۰ پهپاد در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی کره جنوبی آسمان را تزئین کردند.

تا کنون این تعداد پهپاد برای یک نمایش هوایی در هیچ مراسمی استفاده نشده بود و یک رکورد جدید از هماهنگی و پرواز پهپادها در آسمان در کتاب گینس به ثبت رسیده است. در رکورد قبلی ثبت شده، حدود ۵۰۰ پهپاد در آلمان در سال ۲۰۱۶ با هم به پرواز درآمده و نمایش هوایی برگزار کردند. هر دو رکورد با پهپادهای Shooting Star اینتل انجام شدند.

در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی، دقیقا ۱۲۱۸ پهپاد با هم به آسمان پرواز کرده و نورافشانی کردند یا جلوه‌های ویژه‌های در آسمان از برخی بازی‌های این مسابقات مانند اسکی ساختند. اما در ساخت حلقه‌های المپیک تنها ۳۰۰ پهپاد حضور داشتند.

اینتل می‌گوید مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی را می‌شد تنها با ۳۰۰ پهپاد برگزار کرد ولی افزایش تعداد این پرنده‌های بدون سرنشین به بالا رفتن کیفیت تصاویر ساخته شده در آسمان کمک می‌کند و جلوه‌های بهتری می‌سازد.

اسباب نورافشانی

پهپادهای مخصوص اینتل برای نمایش‌های هوایی موسوم به Shooting Star تنها کمی بیشتر از نیم پوند وزن دارند و می‌توانند به طور برنامه‌ریزی‌شده و کاملا تحت کنترل به پرواز درآیند و در آسمان نورافشانی کنند.

این پهپادها از خود نوری ساطع می‌کنند و می‌توانند در فضاهای سه بعدی و مسیرهای مختلف به حرکت درآیند. جنس این پهپادها از فوم و پلاستیک است و با چراغ‌های LED که دارند، بیش از ۴ میلیارد رنگ ترکیبی را نشان می‌دهند.

هر خلبان می‌تواند تا ۱۰۰ پهپاد را با هم کنترل کند. هنوز اینتل برای فروش این پهپادها اقدامی نکرده است و امکان خرید آن‌ها در بازار وجود ندارد.

تا کنون پهپادهای Shooting Star در چندین مراسم رسمی و بزرگ مانند سوپرباول‌ها (مسابقه سالانه فوتبال آمریکایی قهرمانی لیگ فوتبال ملی آمریکا) یا در کشور سنگاپور مورد استفاده قرار گرفته و به نظر می‌رسد دارند به یک بخش از نورافشانی مراسم‌های بزرگ ورزشی تبدیل می‌شوند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.