۵ اتفاق مهم رویداد آموزشی دیروز اپل

0

اپل امسال رویداد بهار سالیانه خود را به جای کالیفرنیا، در دبیرستانی واقع در شیکاگو برگزار کرد. در این مراسم؛ مجموعه‌ای از محصولات آموزشی معرفی شدند که مخاطب‌شان مدارس، دبیرستان‌ها و دانش‌اموزان هستند.

اپل امیدوار است در این بازار هم سهم بزرگی را تصاحب کند و بتواند با غول‌هایی مانند گوگل و مایکروسافت به رقابت بپردازد.

رویداد دیروز اپل فقط یک ساعت طول کشید و همان‌طور که انتظار می‌رفت؛ غافل‌گیری بزرگ و پرسروصدایی نداشت. در ادامه نگاهی به ۵ خبر مهم و قابل توجه این رویداد خواهیم داشت:

آیپد ۹.۷ اینچی آموزشی

مهم‌ترین خبر مراسم دیروز، معرفی یک مدل جدید آیپد مقرون‌به‌صرفه و ۹.۷ اینچی مناسب برای دانش‌آموزان و دانش‌جویان بود. این آیپد از قلم استایلوس پشتیبانی می‌کند.

قیمت این آیپد برای مدارس فقط ۲۹۹ دلار است ولی در بازار آزاد به قیمت ۳۲۹ دلار به فروش خواهد رسید. همان قیمتی که برای تبلت آیپد ۹.۷ اینچی قبلی این شرکت اعلام شده است.

بزرگ‌ترین ویژگی جدید آیپد معرفی شده، پشتیبانی از قلم Apple Pencil است. قبلا فقط تبلت آیپد پرو این قابلیت را داشت. قلم جدید اپل برای دانش‌آموزان ۸۹ دلار و برای کاربران عادی ۹۹ دلار است.

تبلت جدید آموزشی، از قابلیت‌های Touch ID و دوربین HD FaceTime پشتیبانی می‌کند. یک دوربین ۸ مگاپیکسلی در پشت دارد و مجهز به پردازنده A10 Fusion است. ۱۰ ساعت شارژ باتری نگه می‌دارد و مدل مجهز به LTE آن نیز در دسترس است.

قلم استایلوس جدید لاجیتک

در حالی‌که تبلت آیپد جدید با قلم استایلوس کار می‌کند و همراه آن فروخته می‌شود؛ این قلم می‌تواند به طور جداگانه هم در بازار عرضه شود. این قلم کاهش قیمتی در بازار ندارد و فقط برای دانش‌آموزان ۸۹ دلار است.

اما اپل در مراسم دیروز خود از یک قلوم استایلوس دیگر به نام Logitech Crayon رونمایی کرد که با آیپد سازگار است. قیمت این قلم تنها ۴۹ دلار است.

قلم Crayon شیک‌تر از قلم اصلی اپل است و از نوارهای رنگی در ابتدا و انتهای خود سود می‌برد. اپل اعلام کرد قلم Crayon همراه با یک صفحه‌کلید نیز قابل خریداری است که قیمتی ۹۹ دلاری دارد و احتمالا برای دانش‌آموزان بسیار مناسب باشد.

به‌روزرسانی iWork

اپل با به‌روزرسانی iWork توانسته چندین ویژگی و قابلیت جدید آموزشی جذاب را نیز برای معلمان و دانش‌آموزان فراهم کند. مثلا iWork جدید از قلم استایلوس اپل پشتیبانی می‌کند و صفحات ابزار جدیدی به نام Digital Book Creation برای اضافه کردن متن و تصویر به کتاب‌های الکترونیکی است.

ابزار Digital Book Creation اجازه می‌دهد روی کتاب‌های دیجیتالی نکاتی را یادداشت کرد؛ جملات و متن‌ها را پررنگ‌ کرد و ارتباط تعاملی‌تری داشت. می‌توان از اعداد برای گزارش‌های آزمایشگاهی استفاده کرد و Clips از فیلترهای جدید و کاربرپسندی سود می‌برند.

اپلیکیشن‌های مدیریت کلاس

اپل همراه با آیپد جدید، نرم‌افزاری به نام Schoolwork نیز معرفی کرد. این اپلیکیشن برای معلمان است تا بتوانند کلاس‌های درسی را به صورت دیجیتالی مدیریت کنند.

Schoolwork معلمان را قادر می‌کند به طور دیجیتالی تکالیف دانش‌آموزان را مشاهده و بررسی کنند؛ تکالیف جدید بدهند و برایشان برنامه‌ریزی درسی انجام دهند. فعالیت‌ها و پروژه‌های مختلف دانش‌آموزان با زمان‌برندی و برنامه‌ریزی قابل ارایه هستند و در نهایت می‌توانند فعالیت‌های دانش‌آموزان را جمع‌بندی کنند.

اقدام بعدی اپل برای تشویق دانش‌آموزان به استفاده از اسناد و کتاب‌های دیجیتالی، افزایش ظرفیت حساب‌های کاربری iCloud به حجم پیش‌فرض ۲۰۰ گیگابایت است.

اپل برای معلمان ابزارها و اپ‌های جدیدی عرضه کرده و روش‌های استفاده از آن‌ها و ترکیب با دیگر ویژگی‌ها و قابلیت‌های دستگاه‌هایی مانند آیپد را آموزش می‌دهد. اپل مدعی است یک معلم می‌تواند تمام فعالیت‌های خود و دانش‌آموزان در کلاس درس را به صورت دیجیتالی مدیریت کند.

هرکس می‌تواند بسازد

اپل پلتفرمی به نام «Everyone Can Create» معرفی کرده که هدف‌اش تبدیل آیپد به یک کلاس درس مجازی با امکانات بسیار پیشرفته است. این پلتفرم چهار بخش موسیقی، ویدیو، عکاسی و نقاشی دارد و از ابزارهایی مانند Clips و GarageBand استفاده می‌کند.

اپل می‌خواهد دانش‌آموزان با استفاده از این ابزارها بتوانند هر کاری را در مدرسه با آیپد انجام دهند و هر محتوای مورد نیاز را بسازند.

اپل با استفاده از اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده سعی می‌کند مفاهیم ریاضی، فیزیک و علمی را به دانش‌آموزان یاد دهد. آن‌ها را تشویق می‌کند گزارش‌ها خود را به صورت ویدیویی و صوتی ارایه دهند و انواع سرگرمی‌های اینترنتی فراهم کرده است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.