گوگل لنز می‌تواند در گوشی‌های پیکسل افراد مشهور را شناسایی کند

0

اکنون، اپلیکیشن «گوگل لنز» می‌تواند روی اسمارت‌فون‌های پیکسل، تصاویر و عکس‌های افراد مشهور بازیگر، سیاست‌مدار و سلبریتی‌ها را شناسایی کند.

مشخص نیست این قابلیت از چه زمانی به «گوگل لنز» و «گوگل اسیستنت» افزوده شده است. گوگل این خبر را به طور رسمی اعلام نکرده است و شاید می‌خواهد با چند ویژگی دیگر در مراسمی خاص معرفی کند. شاید هم این ویژگی دارد مراحل آزمایشی خود را می‌گذراند.

سایت VentureBeat این ویژگی را به طور تصادفی و در هنگام آزمایش قابلیت‌های اپلیکیشن «گوگل لنز» کشف و رسانه‌ای کرد. گوگل هنوز به این خبر و سوالات رسانه‌ها، پاسخ نداده است.

سرویس مبتنی بر بینایی ماشینی گوگل در ماه نوامبر گذشته و همزمان با معرفی اسمارت‌فون‌های پیکسل ۲، به طور رسمی رونمایی شد و به صورت یک ویژگی و اپلیکیشن روی این گوشی‌ها عرضه گردید.

«گوگل لنز» در دستیار صوتی گوگل و روی گوشی‌های پبکسل، یک نسخه پیشرفته از ابزار جست‌وجوی بصری گوگل است که می‌تواند اجسام و اشیا را به طور خودکار شناسایی کرده و اطلاعات بیشتری درباره‌شان بدهد. گوگل می‌خواهد این ویژگی را برای استفاده روی تمامی گوشی‌های اندرویدی توسعه دهند.

دو هفته پیش، گوگل اعلام کرد «گوگل لنز» را به «گوگل فوتوز» برای اندروید و iOS اضافه کند. به علاوه، برای گوشی‌های اندرویدی؛ این سرویس با دستیار هوشمند اسیستنت هم ترکیب خواهد شد.

روز سه‌شنبه، «گوگل لنز» به سروس عکس گوگل روی اندروید اضافه شد ولی هنوز از نسخه iOS و همین‌طور اسیستنت خبری نیست.

هوشمندتر از همیشه

«گوگل لنز» در «گوگل فوتوز» می‌تواند متن یک کارت تبلیغاتی یا کسب‌وکاری را خوانده و از تصویر جدا کند تا به صورت مستقل روی گوشی به صورت یک  contact ذخیره و مورد استفاد قرار گیرد. به علاوه، کاربران می‌توانند در گوگل فوتوز از این سرویس برای شناسایی آثار هنری، نشانه‌ها، متن روی بیلبوردها، گیاهان و حیوانات استفاده کنند.

افزودن شدن سرویس «گوگل لنز» به گوشی‌های هوشمند پیکسل و همین‌طور ترکیب با دستیار اسیستنت می‌تواند تجربه‌های جالبی را رقم بزند. مثلا می‌توانید یک مدل گوشی پیکسل را روبروی یک فیلم بگیرید تا هنرپیشه‌های معروف این فیلم توسط گوگل فوتوز شناسایی شوند.

وقتی تصویر یک فرد مشهور شناسایی می‌شود؛ نام‌های پیشنهادی برای آن در زیر عکس ظاهر می‌شوند. براساس اینکه این فرد چقدر مشهور و شناخته شده است و عکس چقدر واضح است؛ شناسایی و بیان نام‌اش به گزینه صحیح نزدیک‌تر می‌شود.

در ماه‌ها اخیر، این سرویس گوگل پیشرفته‌های قابل توجهی داشته است و مرتبا شاهد افزوده شدن ویژگی‌هایی جدیدی هستیم. این ارزش افزوده می‌تواند برای کاربران گوشی‌های سری پیکسل گوگل بسیار خوشحال‌کننده باشد.

ترکیب «گوگل لنز» با دستیار اسیستنت نیز هوشمندی و قدرت آن را افزایش داده است. احتمالا به‌زودی شاهد این سرویس روی نسخه iOS گوگل فوتوز هم باشیم.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.