افزایش درآمد ۲۶ درصدی شرکت آلفابت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸

0

شرکت آلفابت گزارش مالی سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد.

براساس این گزارش؛ این شرکت از ابتدای ماه ژانویه تا پایان مارس درآمدی ۳۱.۱ میلیارد دلاری داشته است. این درامد ۲۶ درصد بیشتر از بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۷ است. تحلیل‌گران بازار انتظار دارند به‌زودی ارزش سهام این شرکت حدود ۱.۷ درصد افزایش پیدا کند.

آلفابت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ درآمدی ۲۴.۷ میلیارد دلار داشته است و اکنون با افزایش ۲۶ درصدی درآمدهای این شرکت نسبت به دوره مشابه؛ حدود ۹.۴ میلیارد دلار افزایش درآمد را تجربه می‌کند.

به گزارش آلفابت، درآمد این شرکت در سه ماهه پایان سال ۲۰۱۷ نیز ۲۳.۳ میلیارد دلار بوده که ۳ میلیارد دلارش به عنوان مالیات پرداخت شده است.

فعلا پیش‌بینی می‌شود سهام این شرکت ۱.۷ درصد افزایش داشته باشد و از ۹.۲۷ دلار برای هر سهم به مرز ۹.۹۳ درلار برسد. عمده درآمد آلفابت از تبلیغات گوگل به مقدار ۲۶.۶ میلیارد دلار است و مابقی درآمدهای این شرکت سرهم ۴.۳ میلیارد دلار می‌شود.

در گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ آلفابت، برخی تغییرات درآمدی عمده مشاهده می‌شود. مثلا درآمد شرکت Nest از زمانی که به گوگل افزوده شده، قابل توجه است و دیگر نمی‌توان آن را یک شرکت کوچک یا زیرمجموعه به حساب آورد.

دسته‌بندی «Other Bets» در گزارش مالی آلفابت بسیار جذاب است و همیشه مورد توجه رسانه‌ها و تحلیل‌گران قرار می‌گیرد چون نتایج برخی سرمایه‌گذاری‌های خصوصی و عمومی آلفابت روی شرکت‌های ثالث و درآمدهای آن‌ها را شامل می‌شود.

در گزارش آلفابت، در دسته‌بندی«Other Bets» برخی درآمدهای شرکت Nest واریز شده است. چون در حال حاضر، برخی درآمدهای این شرکت با گوگل یکی است. عمده این درآمدها در بخش خانه‌های هوشمند است. برآورد می‌شود درآمد Nest در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۷۲۶ میلیون دلار بوده باشد.

گاهی اوقات این دسته در یک فصل با کاهش درآمد زیادی روبرو می‌شود و بعد در فصل بعدی رشد تدریجی و آرامی را سپری می‌کند. مثلا در گزارش اخیر آلفابت از دو بخش Verily و Fiber حدود ۱۵۰ میلیون دلار درآمد داشته است.

مدیر بخش فناوری آلفابت از رشد درآمدی این شرکت استقبال کرده است و گفته افزایش درآمد باعث رشد قوی‌تر آلفابت می‌شود و اجازه می‌دهد با اعتماد به نفس بیشتری روی فرصت‌های هیجان‌انگیز پیش‌رو سرمایه‌گذاری کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.