چگونه آرایش‌های مجازی خود را واقعی‌تر جلوه دهیم؟

0

مدت‌ها است فیلترهای مجازی در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شوند و محبوبیت زیادی دارند اما در این دنیای شتابان دیجیتالی، شاهد پیشی گرفتن آرایش‌های مجازی از سلفی هستیم.

از میهمانی‌های مجازی گرفته تا جلسات حرفه‌ای کاری، کاربران با کمک برخی از ویژگی‌های نرم‌کننده پوست در ویدئوها یا استفاده از فیلترهای تغییر شکل ظاهری، سعی دارند ظاهر خود را همانند روزهای پیش از شیوع ویروس کرونا نشان دهند.

اگر شما هم یکی از مشتریان آرایش‌های مجازی هستید یا به فکر استفاده از این ویژگی‌های افتادید؛ در ادامه چند نکته برای واقعی جلوه دادن آرایش‌های مجازی آموزش می‌دهیم:

فیلترهای درست و مناسبی انتخاب کنید

مانند آرایش معمولی که باید رنگ‌ها و سبک‌هایی مناسب با رنگ و ساختار صورت خود پیدا کنید؛ باید دنبال سبک و فیلتر مناسب خودتان باشید. برخی از فیلترها می‌توانند کل سر را بپوشانند یا چهره و رنگ صورت شما را تغییر دهند که باعث بر ملا شدن راز شما می‌شوند.

اگر به دنبال چهره‌ای تمیز و کامل هستید؛ بهتر است از کانسیلرهای واقعی (concealer) و فاندیشن روشن به همراه یک فیلتر ساده استفاده کنید.

وضعیت و تنطیمات خود را در نظر بگیرید

آیا می‌خواهید به طور مجازی وارد یک جلسه حرفه‌ای بشوید یا در یک میهمانی خودمانی دیجیتالی شرکت کنید؟ افراد حاضر در جلسه مجازی از دوستان و نزدیکان صمیمی شما هستند یا همکاران و روسای رسمی؟

هنگام انتخاب یک فیلتر باید این شرایط و تنظیمات متناسب با این جلسه را در نظر بگیرید. مثلا، استفاده از فیلترهای تقویت چشم می‌تواند در یک جشن و میهمانی جالب باشد ولی برای یک جلسه کاری و رسمی یا قرار مصاحبه شغلی مناسب نیست؛ چون شما را بیشتر شبیه به شخصیت‌های کارتونی می‌کند.

استفاده از یک سایه چشم ساده، مژه کوچک و کمی گلگون کردن گونه برای هر جلسه کاری و رسمی طبیعی‌تر و مناسب‌تر است. برای یک میهمانی مجازی بهتر است از فیلترهای جسورتر با رنگ‌های روشن استفاده کنید تا شما را اصیل‌تر نشان دهد. از هر چیزی که شما را براق، برنزی‌تر یا چیزهایی شبیه به آن نشان دهد؛ جدا خودداری کنید.

زاویه درست خود را پیدا کنید

هنگام آزمایش فیلتر جدید، به نحوه حرکت فیلتر با صورت خود توجه کنید. لبخند بزرگی بزنید؛ چشمان خود را جمع کنید و سر خود را به سوی بالا و پایین حرکت دهید یا به یک طرف بکشید؛ آیا تاخیری مشاهده می‌کنید؟

شما که دوست ندارید سرتان را تکان بدهید ولی ببینید مژه‌های شما روی پیشانی هستند. بنابراین، قبل از زمان نمایش اصلی، زاویه و حرکت فیلتر و چهره خود را آزمایش کنید تا بدانید چه چیزی در انتظار شما است.

همچنین، سعی کنید از دوربین فاصله خوبی بگیرید. با نزدیک شدن به دوربین یا گرفتن فاصله کافی از آن، نقایص فیلتر استفاده شده را پیدا کنید و بعد فاصله مناسب خود از دوربین را محاسبه کنید. باید بدانید برای تصاویر بسیار نزدیک از کدام فیلتر و برای تصاویر دورتر کدام آرایش مناسب‌تر است.

نکته دیگری که باید در نظر داشت؛ مدت زمان حضور در یک جلسه یا جمع مجازی است. اگر قرار است یک ارائه سه ساعته داشته باشید؛ احتمالا مدیریت یک آرایش مجازی کمی سخت باشد.

اگر چشم خود را بمالید، دهان خود را بپوشانید یا خمیازه بکشید؛ انگشتان دست شما روی آرایش‌ها قرار می‌گیرد و راز شما لو می‌رود.

همان‌طور که باید مراقب آرایش‌های واقعی هستید؛ باید به یاد داشته باشید که از آرایش دیجیتالی استفاده می‌کنید و می‌تواند تغییر شکل بدهد.

منبع لایف هکر
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.