کاهش ۶۰ درصدی سود سامسونگ در سه ماهه اول ۲۰۱۹ در مقایسه با رکورد حیرت‌انگیز پارسال

0

شرکت سامسونگ گزارش مالی فصل اول سال ۲۰۱۹ خود را منتشر کرد.

مهم‌ترین نکته این گزارش، سود ۶.۲ تریلیون وون (حدود ۵.۵ میلیارد دلار) این شرکت در سه ماهه اول سال جاری است که کاهشی نزدیک به ۶۰ درصد (یعنی بیش از نصف) نسبت به فصل مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

سامسونگ در فصل اول سال ۲۰۱۸ به سود حیرت‌انگیز ۱۴.۴ میلیارد دلار رسیده بود که یک رکورد در تاریخ این شرکت محسوب می‌شود.

غول کره‌ای پیش از این نشانه‌هایی از کاشه درآمد و سود را به سرمایه‌گذاران خود مخابره کرده بود. کاهش قیمت تراشه‌های حافظه و تقاضای پایین خرید صفحه‌نمایش‌های اولد از جمله نمایشگرهای ساخته شده برای آیفون‌های اپل این وضعیت را نشان می‌دادند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

سرمایه‌گذاری روی مرکزداده و گلکسی فولد

فعلا برای ارزیابی یا تجزیه و تحلیل وضعیت مالی سامسونگ در این دوره زود است و باید منتظر انتشار آمارهای نهایی و اعداد دقیق‌تری باشیم.

این گزارش اولیه منتشر شده به ما می‌گوید سامسونگ انتظار دارد فروش پرچم‌دارهای خانواده گلکسی S10 نیز با افت روبرو بوده و به مرز ۵۲ تریلیون وون برسد. سامسونگ کاهش فروشی ۱۴ درصدی را پیش‌بینی کرده است.

آخرین باری که سامسونگ در گزارش‌های خود کاهش فروش یک محصول را پیش‌بینی کرده بود به گلسی نوت ۴ و تلویزیون‌های ۴K برمی‌گردد.

سامسونگ با سرمایه‌گذاری در حوزه‌های دیگری مانند مراکز داده که تقاضای بیشتری برای خرید تراشه‌های حافظه دارند و تمرکز روی گلکسی فولد که قیمت بالایی دارد؛ امیدوار است در فصل‌های بعدی سود بیشتری کسب کند.

یکی از اهداف سامسونگ برای آینده بازار موبایل و جبران کاهش سود در این بخش، فناوری صفحه‌نمایش‌های انعطاف‌پذیر برای تولید گوشی‌های تاشو است. این شرکت تصور می‌کند به‌زودی چندین سازنده گوشی به این صفحه‌نمایش‌ها نیاز خواهند داشت و او می‌تواند رهبری بازار نمایشگرهای انعطاف‌پذیر را به دست بگیرد.

کاهش فروش گوشی تلفن همراه تنها مختص سامسونگ نیست و شرکت‌های دیگری از جمله اپل نیز با این موج بازار روبرو هستند. شاید در میان گوشی‌سازها تنها وضعیت شرکت هواوی از نظر فروش بهتر باشد و دیگر برندها فروش کمتری نسبت به گذشته را تجربه می‌کنند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.