اکنون کسب‌وکار اپل نه تنها صددرصد از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کند بلکه آماده فروش انرژی پاک مازاد است

1

اپل امروز اعلام کرد کسب‌وکارش به طور کامل و صددرصد از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کند.

اپل دو سال پیش اعلام کرده بود نزدیک به ۹۳ درصد کسب‌وکارش شامل مراکز داده، دفاتر، فروشگاه‌ها، شعب نمایندگی، کارخانه‌ها و تامین‌کنندگان از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کند.

این خبر هم برای اپل و هم برای دنیای فناوری بسیار مهم و خوش است. چون اپل سال‌ها است دارد روی استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری می‌کند.

این شرکت با خرید مزارع بزرگ و تولید انرژی برق از انرژی باد یا خورشید، نصب پنل‌های خورشیدی در مساحت‌های وسیع و تبدیل کردن سوخت مراکزداده به انرژی‌های پاک و همکاری و شراکت با شرکت‌های مختلف در کشورهای گوناگونی سعی کرده همه کسب‌وکارش را از مصرف مستقیم انرژی برق مجزا کند.

این خبر اپل تنها یک هفته پس از خبر گوگل درباره داشتن انرژی تجدیدپذیر مازاد و آمادگی برای فروش به شرکت‌های بزرگ و جهانی صادرکننده انرژی منتشر شده است.

گفتنی است برخی تامین‌کنندگان چینی اپل و کارخانه‌های این شرکت در سراسر جهان هنوز به انرژی‌های پاکی مانند آب، باد و خورشید دسترسی ندارند و در نتیجه نمی‌توان گفت ۱۰۰ درصد از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کنند.

۱۰۰ درصد واقعی نه!

بنابراین، در حقیقت نمی‌توان گفت در عمل تمام کسب‌وکار اپل از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کند ولی در اعلامیه رسمی این شرکت روی این موضوع تاکید شده است که این شرکت در برخی نقاط و شهرها انرژی پاک مازادی دارد که آماده فروش و تحویل به شرکت‌های جهانی انرژی است.

برخی از فروشگاه‌های اپل هنوز به سیستم برق شهری متصل هستند و مقداری یا به طور کامل از این انرژی به طور مستقیم استفاده می‌کنند. در این شرایط؛ باز هم نمی‌توان گفت این فروشگاه‌ها از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند.

زمانی می‌توان گفت این فروشگاه‌ها از انرژی تجدیدپذیر استفاده می‌کنند که به طور کامل از ابتدا به یک منبع انرژی پاک متصل شده باشند و خودشان بتوانند مراحل تبدیل انرژی پاک به انرژی برق را انجام دهند.

اپل دنبال چنین هدفی است و به تدریج طی یک برنامه‌ریزی مفصل و بلندمدت می‌خواهد نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های خود در ۴۳ کشور جهان را ۱۰۰ درصد وابسته به انرژی‌های پاک کند. اپل تمایلی به خرید انرژی از شرکت‌های دیگر ندارد و اغلب اوقات خودش اقدام به سرمایه‌گذاری مستقیم و راه‌اندازی سیستم استفاده از انرژی پاک می‌کند.

مزارع اطراف مراکزداده را می‌خرد و پنل‌های خورشیدی نصب می‌کند؛ در پشت بام فروشگاه‌ها پنل خورشیدی نصب می‌کند و به اشکال گوناگون سعی دارد از انرژی‌های پاک استفاده کند. به عنوان مثال، ساختمان دفتر مرکزی این شرکت در اپل پارک به طور کامل با انرژی خورشیدی تامین می‌شود.

اپل در رسیدن به این هدف با موانع بزرگی به‌ویژه در کشورهایی مانند چین روبرو است. در این کشورها، شبکه‌های توزیع برق و انرژی‌های تجدیدپذیر انحصاری است و امکان سرمایه‌گذاری یا تولید انرژی مستقیم وجود ندارد. اما اپل قول داده این چالش‌ها را نیز پشت‌سر بگذارد.

آماده صادرات انرژی

اپل در حاضر حاضر، ۲۵ نیروگاه تولید انرژی تجدیدپذیر در سراسر جهان دارد که مجموعا ۶۲۶ مگاوات انرژی برق تولید می‌کنند. اپل در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۲۸۶ مگاوات انرژی خورشیدی به فروش رسانده است.

این شرکت در حال ساخت ۱۵ نیروگاه انرژی دیگر در سراسر جهان است. با تکمیل این نیروگاه‌ها و ورود شبکه توزیع انرژی برق؛ جمعا تولیدکننده ۱.۴ گیگاوات انرژی قابل تجدید در ۱۱ کشور جهان خواهد بود.

اپل از سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت تمام مراکزداده خود را با انرژی‌های پاک مدیریت کند و از سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفت با راه‌اندازی نیروگاه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، استفاده از گازهای گل‌خانه‌ای را ۵۴ درصد کاهش دهد.

در سال‌های اخیر، اپل به شرکت‌های تامین‌کننده و شریک تجاری خود اعلام کرده است به سوی استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر بروند و سرمایه‌گذاری کنند یا همکاری‌اش را با آن‌ها قطع خواهد کرد.

منبع: + و +

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با ۱۸ سال سایقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

فهرست فیلم های برتر سال ۲۰۲۲ با استفاده از امتیازبندی جوایز اصلی اهدا شده در جشنواره های مطرح

فهرست فیلم های برتر سال ۲۰۲۲ با استفاده از اطلاعات زیر تدوین شده است: ۱-جوایز اصلی اهدا شده در جشنواره های مطرحی چون کن، ونیز، برلین، ساندنس و... ۲- جوایز انجمن های منتقدانی چون نیویورک، لس آنجلس، واشنگتن دی.سی و... ۳-فهرست فیلم…

در مورد این عکس‌ها فقط می‌توانیم بگوییم چیزها به نحو عجیب یا خنده‌داری، سر جای خودشان نیستند!

ما در طول زندگی آدم زیاد دیده‌ایم که سر جای خود نبوده، اما در مورد اشیا، گاهی نبودن آنها در سر جای خودشان یا کاربرد بدیع آنها برای خودش یک طنز و شگفتی می‌شود، در این سری عکس‌های می‌خواهیم تعدادی از این موارد را با هم مرور کنیم: راهی…

سرژ ورونوف: پزشکی که بیضه‌های میمون‌ها را به مردها پیوند می‌زد تا آنها را جوان کند!

یکی از پر شورترین ارائه‌ها و سخنرانی‌ها در کنگره بین‌المللی جراحان در لندن در سال ۱۹۲۳ توسط جراح فرانسوی متولد روسیه به نام سرژ ورونوف انجام شد. سه سال پیش‌تر، ورونوف با آزمایش‌های بحث‌برانگیز پیوند غده‌ که به ادعای خودش آدم‌ها را چند…

چه می‌شد اگر انیمیشن‌های استودیو جیبلی را کسی با آبرنگ می‌کشید – کاری که لوئیز تریر کرده!

در این نقاشی‌های زیبای لوئیز تریر، طرفداران استودیو جیبلی فورا انیمیشن‌های یه یاد ماندنی را که از آنها الهام گرفته شده، تشخیص خواهند داد. لوئیز تریر، نقاش و مجسمه‌ساز فرانسوی با الهام از شخصیت‌های انیمیشن‌های شناخته شده از استودیو جیبلی،…

هوش مصنوعی میدجرنی Midjourney تصور می‌کند که اساتید رشته‌های مختلف باید چه ظاهری داشته باشند؟ گالری…

کودک و نوجوان که بودم برای خودم یک پا Midjourney  بودم. کتاب‌ها را که می‌خواندم از روی توصیف چهره‌ها و مکان‌ها و اشیا تصور می‌کردم که مثلا کاپیتان نمو یا ربات آر دانیل الیواو باید چطوری باشد، فضاها را تصور می‌کردم و آب و رنگ به آنها در ذهن…

زره نمادین فلزی پیچیده‌ برای گربه‌ها و موش‌ها – کار یک هنرمند باذوق!

دشمنی بین گربه‌ها و موش‌ها به قدمت تاریخ است. اگر قرار بود آنها مثل آدمیان در برابر هم صف‌آرایی کنند چه چیزهایی برای این نبرد می‌ساختند؟ کار یک هنرمند کانادایی تقریباً در همین سمت و سو است. جف دی بوئر با الهام از فرهنگ‌های باستانی و…

آگهی متنی در «همه» صفحات
ایمپلنت دندان / عمل اسلیو معده / کلینیک زیبایی / عمل بای پس معده / بهترین جراح چاقی / متخصص زنان رشت / خرید گوشی با حکمت کارت / پمپ آب صابون / buy telegram members / جراحی چاقی تهران / پی آر پی موثرترین درمان آرتروز زانو / دکتر فارغ پور – متخصص زنان / خرید خودنویس / خرید دستگاه لیزر تیتانیوم / پمپ اسید / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کمپ ترک اعتیاد / دانلود سریال / انواع مکمل های زینک / کلاه کاسکت / درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / متخصص زنان / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

1 نظر
  1. فاطمه می گوید

    چه مسابقه ای گذاشتن برای بهتر شدن، برای انسان شدن، و اینجا ما :l

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

•• 4 5