با «پزشک خوب» از بهترین پزشکان و روانشناسان آنلاین وقت رزرو کنید

0

رپورتاژ

سلامت جسمی و روانی از بزرگترین نعمات خداوند است. هر یک از ما برای رسیدن به این سلامتی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم. فرزندی که به دنیا می‌آید تا مدت‌ها تحت نظارت خاص والدین است تا مشکلی از باب سلامتی نداشته باشد. فرد سالخورده‌ای که همان فرزندان بعدها برای به دست آوردن سلامتی او حاضرند هر کاری بکنند، همه و همه در جستجوی سلامتی هستند.

رسیدن به این سلامتی راه‌های مختلفی دارد. چه بهتر که انسان به قول معروف قدر عافیت بداند و همیشه برای تندرستی خود تلاش کند. تغذیه سالم، ورزش، خواب مناسب، دوری از سیگار و مواد مخدر و مواجهه صحیح با مشکلاتی از قبیل استرس و اضطراب راه‌هایی است که به پیشگیری از مشکلات و بیماری‌ها کمک می‌کند.

معضلات روانشناختی مانند استرس، اضطراب و افسردگی خود می‌تواند دلیل بسیاری از بیماری‌های دیگر باشد. حتی نوع خاصی از دسته‌بندی در مورد بیماری‌هایی که حاصل از مشکلات روانی هستند وجود دارد که این بیماری‌ها را “بیماری‌های روان‌تنی” می‌نامند. بیماری‌های جسمانی نظیر زخم معده، بیماری قلبی و عروقی و آسم ممکن است تحت تأثیر افکار و احساسات قرار گیرند. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد، مدت و شاید حتی وقوع این نوع بیماری‌ها می‌تواند تحت تأثیر حالت‌های روانی مبتلایان به آنها قرار گیرد.

بسیاری از مردم تنها به بیماری‌های حاد جسمی حساس هستند. در حالی که بسیاری از مشکلات روانی مانند اضطراب، استرس و افسردگی می‌تواند حتی به نتایج بدتری نسبت به بیماری‌های جسمی منجر شود. داستان‌های زیاد و البته تکان‌دهنده‌ای در مورد نمونه‌هایی از افراد بعضا با شرایط مالی و زندگی مناسب می‌شنویم که به دلیل همین مشکلات روانشناختی و عدم مواجهه صحیح با آن دچار فروپاشی شخصی یا خانوادگی شدند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

بسیاری از مشکلات شخصی و خانوادگی با مراجعه به روانشناس و مشاوره صحیح قابل پیشگیری و بهبود هستند. در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا مردم سالانه ۴ الی ۶ بار به روانشناس مراجعه می‌کنند. همچنین مشاوره با روانشناس در مورد تصمیمات مهمی مانند ازدواج، تغییر شغل و رفتن به دانشگاه نیز امری مرسوم است. مهم‌ترین خدماتی که یک روانشناس می‌تواند به شما ارائه دهد به صورت زیر است:

مشاوره فردی:

رایج‌ترین نوع مشاوره است که در آن فرد در زمینه‌های مختلفی به شکل انفرادی از روانشناس مشاوره می‌گیرد. این مشاوره می‌تواند در مورد زمینه‌های مختلفی مانند درمان اضطراب، افسردگی، استرس حاد، وسواس فکری و بسیاری از مشکلات و اختلالات باشد.

مشاوره خانواده:

مشاوران و روانشناسان جزو مهم‌ترین گروه‌هایی هستند که می‌توانند به حل مشکلات خانوادگی افراد کمک کنند. آن‌ها به دور از حب و بغض و به شکل بی‌طرفانه مسائل را می‌بینند و راه حل‌هایی ارائه می‌کنند که در بلندمدت به نفع همه‌ی اعضای خانواده باشد.

مشاوره ازدواج:

یکی از مهم‌ترین تصمیمات هر فرد در زندگی تصمیم به ازدواج است. نیاز به فردی که در فرآیند آشنایی و ازدواج در کنار ما باشد و بتواند به ما در تصمیم‌گیری‌ها کمک کند، تصمیم‌گیری منطقی را برای هر دو طرف آسان‌تر می‌کند. در حال حاضر بسیاری از کارشناسان کمک گرفتن از مشاور و روانشناس را در پروسه ازدواج ضروری می‌دانند و حتی ممکن است این امر از لحاظ قانونی الزامی شود.

زوج‌درمانی:

زوج‌درمانی شیوه‌ای از درمان و مشاوره است که با حضور هر دو نفر انجام می‌شود. در این شرایط زوجین می‌توانند چالش‌ها و مشکلات را به شکلی واقعی‌تر با مشاور در میان بگذارند و راه‌حل مسائل را با تفاهم هر دو طرف بشوند و تصمیم‌گیری کنند.

مشاوره کودک و نوجوان:

مشاوره با کودکان و نوجوانان یکی از گرایش‌هایی است که به شکل تخصصی در روانشناسی مطرح می‌شود و از لحاظ اهمیت به اندازه بقیه موارد مهم است. نوع مواجهه با مشکلات کودکان و نوجوانان با توجه به شرایط خاص آن‌ها نیازمند نگاه تخصصی‌تری است.

با وجود اهمیت مشاوره و نیاز به روانشناس اما کماکان مشکلاتی وجود دارد. چگونگی انتخاب روانشناس و مشاور مناسب، نحوه مراجعه و انتخاب زمان خالی از جمله مسائلی است که در طول فرآیند مشاوره ما را با چالش مواجه می‌کند.

اما خبر خوش اینجاست که سامانه‌هایی برای رفع این مشکل طراحی شده‌اند. یکی از آن‌ها وب‌سایت پزشک خوب است که بزرگترین سامانه جستجو، معرفی و رزرو آنلاین پزشکان و روانشناسان است. این سایت امکان جستجو از میان پایگاه داده‌ای با اطلاعات بالغ بر ۱۲ هزار متخصص سلامت را فراهم می‌آورد. در حال حاضر پزشکان و روانشناسان تهران، کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، اهواز و قم از خدمات پزشک خوب بهره‌مند می‌شوند.

اطلاعات متخصصان از منابع معتیر جمع‌آوری شده و امکان رزرو آنلاین پزشکان و روانشناسان نیز فعال شده است. امکان نمره‌دهی و همچنین انتخاب متخصص بر اساس نمره‌ی کاربران از دیگر امکانات سایت است که به مردم برای شناسایی هر چه بهتر متخصصان کمک می‌کند.

   

پستهای اخیر

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.